https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/skladka-celio-predlozila-navrh-likvidace-nebezpecnych-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skládka Celio předložila návrh likvidace nebezpečných odpadů

9.8.2022 00:14 | LITVÍNOV (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Společnost Celio předložila krajskému úřadu Ústeckého kraje projektovou dokumentaci, podle které by měla následně postupovat při likvidaci sudů s nebezpečným styrenem. Úřad zatím nemá projekt detailně prostudovaný, až poté rozhodne, zda může společnost podle něj odpad zlikvidovat. V tuto chvíli jde o návrh. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Magdalena Fraňková.
 

Sudy s vysoce hořlavým styrenem na skládce Celio objevila kontrola České inspekce životního prostředí loni v létě, také ona má projektovou dokumentaci k dispozici. Zakázku na likvidaci styrenu z prostor Kaučuku Kralupy v Nelahozevsi získala od ministerstva financí firma Aquatest, která sudy na skládku Celio u Litvínova odvezla. Stav skládky sleduje policie, kvůli kauze je od ledná stíháno devět lidí a dvě právnické osoby.

Předložit projektovou dokumentaci, která bude firmě sloužit jako příprava pro likvidaci odpadů, dostala skládka za úkol letos v dubnu, konečný termín pro její předložení byl dnes, úřad jej však obdržel už 2. srpna. Dokument pro firmu zpracovala odborná firma.

Prioritou je podle hejtmana Jana Schillera (ANO) odvézt všechno pryč. "Legislativně to bude složité, proto je jednou z úvah stavba dočasného sarkofágu," řekl už dřív hejtman. Zda bude sarkofág při likvidaci použit, zatím není jasné. Případem se kromě úředníků krajského úřadu a inspekce zabývají ministerstvo financí a ministerstvo životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist