https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/soud-bude-resit-pripad-dvojice-ktera-podle-obzaloby-tyrala-vice-nez-40-kocek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soud bude řešit případ dvojice, která podle obžaloby týrala více než 40 koček

11.5.2022 11:04 | PRAHA (ČTK)
Obvodní soud pro Prahu 9 se bude zabývat případem muže a ženy, kteří podle vyšetřovatelů několik měsíců týrali více než 40 koček. Kvůli nevhodným chovatelským podmínkám zvířata například dlouhodobě trpěla různými onemocněními, z nichž jsou některá smrtelná. Sedm koček museli veterináři utratit. O případu v tiskové zprávě informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.
 

Dvojici hrozí až pětileté vězení. Podle policistů chovali v sedmdesátimetrovém bytě 44 koček. Obžalovaní zvířatům údajně nedávali dost krmení a pití. V bytě také nebyl prováděn pravidelný úklid ani dezinfekce. Kočky tak byly kvůli nevhodnému prostředí vystaveny různým nemocem.

"V případu byl vypracován soudním znalcem posudek, který konstatoval u všech koček řadu onemocnění, z nichž některá jsou smrtelná. Všechny kočky byly nakaženy infekční peritonitidou (FIP), mající pro kočky fatální následky," popsala Siřišťová. Kočky nebyly chovány odděleně, proto mezi nimi docházelo k předávání onemocnění. Nemocným kočkám také obžalovaní podle policie nezajistili veterinární péči.

"Tímto jednáním dvojice způsobila týraným zvířatům trvalé následky a některým jedincům smrt. Při odebírání koček byla v bytě nalezena dvě uhynulá koťata, u nichž byla pitvou zjištěna smrtelná onemocnění a dalších sedm jedinců muselo podstoupit euthanasii," dodala Siřišťová.

Muže i ženu státní zástupce obžaloval z týrání zvířat. "Žena je navíc obžalovaná z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož jí v minulosti správním orgánem bylo nařízeno opatření ke snížení počtu zvířat na maximálně deset jedinců," doplnila mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

12.5.2022 09:51
pokud takový zločinec nebude už konečně odsouzen k nepodmíněnému trestu a vysoké pokutě, tak si ta hovada z nějaké té podmínky nebudou vůůůůbec nic dělat...!!!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist