https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/straznici-odhalili-14-lidi-kteri-porusili-zakon-o-odpadech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci odhalili 14 lidí, kteří porušili zákon o odpadech

10.12.2019 00:11 | OSTRAVA (ČTK)
Během kampaně zaměřené na nelegální odkládání objemného odpadu vedle popelnic odhalili ostravští strážníci 14 lidí, kteří jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti zákonu o odpadech. / Ilustrační foto
Během kampaně zaměřené na nelegální odkládání objemného odpadu vedle popelnic odhalili ostravští strážníci 14 lidí, kteří jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti zákonu o odpadech. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Během kampaně zaměřené na nelegální odkládání objemného odpadu vedle popelnic odhalili ostravští strážníci 14 lidí, kteří jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti zákonu o odpadech. Lidé k popelnicím odkládali hlavně nábytek, ale také elektrospotřebiče. Ve správním řízení jim hrozí pokuta až 50.000 korun, řekl včera novinářům ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček. Během kampaně odpadová společnost OZO Ostrava na přelomu října a listopadu po dobu tří týdnů nesvážela od popelnic nelegální odpad a na hříšníky se výrazně zaměřila i městská policie.
 

Společnost chtěla touto akcí upozornit na to, kolik odpadu se na různých místech města hromadí a že řešení tohoto problému je především na samotných obyvatelích. Zástupci podniku na včerejší tiskové konferenci uvedli, že během kampaně klesl počet odpadů odložených u popelnic.

Zatímco v září firma od kontejnerů svezla 64,88 tuny odpadu a v říjnu 65,69 tuny, v listopadu to bylo 41,27 tuny, tedy zhruba o 37 procent méně proti předchozím měsícům. Náklady se snížily ze zářijových 133.000 a říjnových 135.000 korun na 89.000 korun za listopadový odvoz.

Městská policie se sice na zakládání černých skládek zaměřuje i v běžném výkonu služby, ale během kampaně byly kontroly kontejnerových stanovišť ještě intenzivnější. Strážníkům se nakonec podařilo zjistit deset událostí a 14 lidí, kteří porušili zákon. Pomohly jim také kamery.

OZO Ostrava každoročně sveze přes 600 tun takto nelegálně odloženého odpadu. Jen loni město za jeho odklízení zaplatilo bezmála 1,5 milionu korun. Ostravané přitom odpad mohou bezplatně odevzdat do některého z 11 sběrných dvorů. Lidé bez automobilu si odvoz odpadu mohou objednat, platí jen za dopravu.

OZO kampaň podpořilo i vytištěním nové mapy sběrných dvorů s aktuální otevírací dobou. Na 1500 kontejnerů v nejproblematičtějších lokalitách nechalo vylepit také informační nálepky, které připomínají, že velkoobjemový odpad do těchto míst nepatří.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist