https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/u-varnsdorfu-lide-nasli-mrtve-labute-s-vyriznutymi-prsnimi-svaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Varnsdorfu lidé našli mrtvé labutě s vyříznutými prsními svaly

16.1.2020 00:25 | VARNSDORF (ČTK)
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými prsními svaly a koňskou kůži. / Ilustrační foto
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými prsními svaly a koňskou kůži. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | MORAVSKÝ ORNITOLOGICKÝ SPOLEK – středomoravská pobočka České společnosti ornitologické (MOS) / mos-cso.cz
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými prsními svaly a koňskou kůži. Případem se zabývá policie i veterinární správa. Řekl to místostarosta Varnsdorfu a velitel hasičů Jiří Sucharda.
 

Labutě byly na frekventované stezce v blízkosti rybníku Klabeček. Cesta je průjezdná autem, podle Suchardy pachatel či pachatelé mrtvá zvířata i s kůži na místo dovezli. Lidé je tam našli brzy poté, i když je chladno, těla ještě nebyla ztuhlá.

Zvířata někdo uškrtil nebo jim zlomil vaz, míní místostarosta. Šlo o tři dospělé labutě a dvě loňská mláďata. Koňská kůže se našla vedle labutí v igelitovém pytli. "Byla očištěná a nasolená," uvedl Sucharda. V blízkosti nálezu nejsou žádné kamery.

Policisté se případem zabývají. "Právní kvalifikace zatím není stanovená," řekla včera jejich mluvčí Pavla Kofrová.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SH

Stanislav Hrouzek

21.1.2020 10:37
Na obrázku je labuť zpěvná. Občas se objeví i na střední Moravě. Před pár lety jsem jednu očíslovanou viděl pod lávkou v Kroměříži...
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist