https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-extremnim-vedru-trpi-kazdy-zivy-tvor-i-kravy-na-pastve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V extrémním vedru trpí každý živý tvor. I krávy na pastvě

12.8.2013 09:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Je venku vedro, že by krávu nevyhnal?
Je venku vedro, že by krávu nevyhnal?
Ponechání hospodářských zvířat napospas vedru a slunci je porušením zákona na ochranu zvířat proti týrání. Hospodářská zvířata by přes den měla být ve stínu stájí a přístřešků.
 

Pokud někde uvidíte hospodářská zvířata trvale na pastvině, za horka, na slunci, bez možnosti úkrytu ve stínu a dokonce bez vody, kontaktujte Krajskou veterinární správu nebo místní úřad. „O víkendech neváhejte volat Policii ČR,“ radí Jaromíra Horáková ze Společnosti pro zvířata.

Hospodářským zvířatům vadí silné slunko, kvůli kterému mu hrozí přehřátí a poškození zraku. Za vedra jsou zvířata také atakována mouchami a bodavým hmyzem. „Dobří chovatelé a majitelé dávají hospodářská zvířata ven brzy ráno a pak až navečer. Přes den je nechají v chladu nebo alespoň stínu stájí,“ říká Jaromíra Horáková.

Kontakty na Krajské veterinární správy.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist