https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-pribrami-by-mohla-vzniknout-spalovna-komunalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Příbrami by mohla vzniknout spalovna komunálního odpadu

26.5.2023 01:05 | PŘÍBRAM (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Příbrami by mohla vzniknout spalovna komunálního odpadu, kapacitou by měla vystačit pro město a okolní obce. Zařízení chce vybudovat městská teplárna Energo Příbram. Vedení radnice je projektu nakloněno, řekl novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).
 

"Nám tenhle směr přijde dobrý s ohledem na to, že dnes jsou technologie spalování tak čisté, že v podstatě neznamenají přílišný zásah do životního prostředí," uvedl Konvalinka. Vzhledem k existenci železniční dráhy, která vede areálem teplárny, by problém nemusela představovat ani přeprava odpadu.

Starosta poukázal na chystané omezení skládkování, město by se podle něj mělo na novou situaci připravit a zařízení pro energetické využití odpadu by mohlo být řešením. "Naše vize je taková, že bychom tím mohli pomoci i okolním obcím, které do budoucna budou mít také problém s odpadovou politikou. Je možné svážet odpad i z nich a tady ho následně energeticky využívat. Zajímavým efektem by mohlo být zlevnění tepla pro příbramské občany," dodal Konvalinka. Vše je ale podle něj zatím ve fázi zrodu a o ničem dosud nebylo rozhodnuto.

Firma Energo Příbram požádala o stanovisko Středočeský kraj, k záměru se budou vyjadřovat dotčené subjekty. Příbramská teplárna není nijak majetkově propojena s městem. Energo Příbram patří do skupiny Natland, která se soustředí především na nemovitosti, finance a moderní technologie.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

26.5.2023 07:34
Spalovat odpad je dobé. Odpadní teplo využít k topení po městě.
Odpovědět
TS

Tonda Selektoda

26.5.2023 11:55
Odpovědět
TS

Tonda Selektoda

26.5.2023 11:55
Že se v té Příbrami nestydíte! Takto hloupě přidělávat náročnou práci našim milým ekologickým aktivistům, spolkům, různým duhám a arnikám. Chudáci, zase budou muset, daleko od svých příbytků, bojovat proti znečišťování ovzduší, půdy, podzemních vod a provádět v Příbrami osvětu o nebezpečí rtuti, dioxinů a furanů, pro zdraví dětiček, o neplodnosti a rakovině. Raději si ten zbylý komunální odpad, po vytřídění, dále vozte na tu skládku a občas ji tajně podpalte, aby se uvolnila část její kapacity, pro další příjem odpadu a chudáci hasiči si mohli vyzkoušet hašení s kyslíkovými přístroji na ostro. A hlavně, plaťte dále poplatky za ukládání svého odpadu správci i majiteli skládky a též i té obci, v jejímž katastru se skládka nachází! To je přece lety osvědčená metoda likvidace směsného komunálního odpadu, proti které se u nás neprotestuje…
A teď vážně:
Přeji Příbramským, aby se jim jejich ZEVO podařilo a fungovalo jim, k jejich spokojenosti!
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist