https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-rakousku-patraji-po-dikobrazech-uprchlych-ze-zoologicke-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Rakousku pátrají po dikobrazech uprchlých ze zoologické zahrady

20.6.2022 00:26 | VÍDEŇ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | 1447441 / Pixabay
V rakouské spolkové zemi Burgenland utekli ze zoologické zahrady dikobrazi. Po bezmála čtrnáctidenním pátrání byl ze šestice uprchlíků nalezen pouze jeden, informovala agentura APA.
 

Zvířata utekla ze zoo v obci Pamhagen nedaleko Neziderského jezera poté, co někdo 6. června prokopl vrata od jejich ohrady. Dosud jediný z dikobrazů byl odchycen v sousední obci Wallern, zbylí jsou však stále na útěku.

Svědci je spatřili opakovaně, zatím se je ale nepodařilo nikomu polapit. "Běhají relativně rychle," řekl agentuře provozovatel zoo Johann Acs. Pátrání podle něj ztěžuje bujná vegetace a také fakt, že jde o živočichy aktivní především v noci. Z jejich odchytu to činí skutečnou výzvu. "Nějak je už chytíme," je přesvědčen Acs.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (8)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

20.6.2022 09:28
Já nechci být rejpal, ale není na té fotce spíše urson kanadský?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

20.6.2022 11:42 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Je.

Ale bacha, co je psáno, to je dáno!-)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

20.6.2022 15:54 Reaguje na Karel Zvářal
Ne vždy je to pravda. Včera mě manželka seřvala a psáno to nikde nebylo.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

20.6.2022 18:42 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Ano, žena a trol mají vždycky pravdu. Měl jsem na mysli trola, protože ač je blbej a věří každému fejku, tak zřejmě není slepej, bo Vás za tu opovážlivost nesjel.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

21.6.2022 13:26 Reaguje na Karel Zvářal
Já mám spíše takový pocit, že ty články po uveřejnění už nikdo nekontroluje a diskusi nečte, protože ta fotka ursona tu visí pořád.
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

21.6.2022 06:43 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
tady je vidět, že někdo sesmolí článek aniž by tématu nějak blíže rozuměl. no, aspoň že do toho nezamíchal tu "neziskovku" Česká krajina !!! jinak pokud ty dikobrazy nechytí tak je i možné, že se pak rozmnoží.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

21.6.2022 13:28 Reaguje na radim buffalo tobias
Žijí v Kanadě, tak tady budou mít ideální podmínky a navíc minimum predátorů. Akorát nevím, jak by se lesníci tvářili na to, že jim ty potvory ožírají větvičky a kůru na stromech. Úplně stačí spárkatá.
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

22.6.2022 07:11 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
se spárkatou škodnou si neumí poradit dodnes. teda spíše není politická vůle jednat neb myslivecká lobby má pořádné drápy a tesáky !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist