https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/zeleznicni-dopravu-v-anglii-zastavila-zelva-na-trati-ktera-uprchla-ze-zverimexu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Železniční dopravu v Anglii zastavila želva na trati, která uprchla ze zverimexu

6.8.2022 00:22 | LONDÝN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Letti-S / Pixabay
Obří suchozemská želva v úterý na více než hodinu zastavila železniční dopravu na trati v jihovýchodní Anglii. S odvoláním na dopravce o tom informoval server BBC News. Želva, která podle fotografií utrpěla zranění na krunýři, uprchla ze zverimexu.

 

Železniční společnost Greater Anglia, která zajišťuje spojení mezi Londýnem a východní Anglií, na twitteru oznámila, že vlaky mezi Norwichem a letištěm Stansted byly na více než hodinu zastaveny kvůli "obří želvě".

Jedna z cestujících vlaku na lince do Norwiche, Diane Akersová, zveřejnila na twitteru fotografii želvy stojící na trati a nahlásila to železniční společnosti: "Je stále naživu, ale zraněná," uvedla žena. Zdálo se, že želva má na krunýři velkou tržnou ránu. "Upřímně řečeno, nemohla jsem uvěřit vlastním očím!" řekla listu The Guardian.

Zverimex společnosti Swallow Aquatics ve městě East Harling uvedl, že želva jménem Clyde se ztratila v neděli a nyní byla převezena k veterináři, protože ji srazil vlak.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

6.8.2022 11:35
Jen v té prodejně vteřinku nehlídali dveře a hvízd, želva nenápadně proklouzla a bleskově frnkla do dáli.

Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

6.8.2022 12:11 Reaguje na Viktor Šedivý
Vy jste na to kápl. Nastoupil tam totiž ten chlápek, kterému před tím utekly želvy v zoo.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

6.8.2022 12:08
To vypadá na větší Geochelone sulcata, neboli želvu ostruhatou. Pokud nemá poraněné vnitřnosti a odskákal to akorát krunýř, dá se to dát do pořádku.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist