https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/zelny-trh-zaplni-biopotraviny.v-sobotu-se-v-brne-kona-tradicni-biojarmark
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zelný trh zaplní biopotraviny. V sobotu se v Brně koná tradiční Biojarmark

4.10.2019 09:56 | BRNO (Ekolist.cz)
Biojarmark je tradiční příležitostí, jak poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy.
Biojarmark je tradiční příležitostí, jak poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V sobotu 5. října je možné na Zelném trhu v Brně nakoupit biopotraviny a dalších produkty lokálních pěstitelů a producentů. Proběhne tu 28. ročník Biojarmarku. K zakoupení bude mj. kvalitní biozelenina, biomaso, biosýry, biovajíčka, občerstvení, ale i oblíbená biovína. S různým občerstvením či lahví moštu, si návštěvnic mohou vychutnat hudební vystoupení cimbálové muziky Veronica. Návštěvníci se dozví o ekologickém zemědělství, o přírodních zahradách, na děti čeká dětský koutek s tematickými hrami. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody Brno.
 

Biojarmark je tradiční příležitostí, jak poznat zemědělce a výrobce kvalitních potravin z Moravy. „Při nákupu rádi povědí o své práci a každý se dozví, odkud a z jakých podmínek potraviny pochází,“ říká Petr Ledvina z pořádajícího Českého svazu ochránců přírody v Brně.

Biojarmark doplní informační stánky neziskových organizací, spojené s osvětou o lokálních potravinách, ale i fairtradové obchodě, jak poznat biopotraviny, ale i o přírodních zahradách, na kterých si lze vypěstovat ekologické a přitom místní ovoce či zeleninu.

„Za skoro třicet let se dostupnost biopotravin výrazně zlepšila, v obchodech ale stále narážíme více na výrobky dovážené z celého světa a méně na ty tuzemské. Proto bychom rádi představili zemědělce a výrobce, kteří pocházejí z Moravy,“ doplňuje pro akci Ledvina.

Akci pořádá RS ČSOP Brno ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica a Trhy na Zelňáku. Akci finančně podpořilo Statutární město Brno. Partnery akce jsou Green European Foundation a Institut aktivního občanství.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist