https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/1-konference-sexuologicke-prace-s-telem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

1. konference sexuologické práce s tělem

18. dubna 2016 |
Autor: Jana Mašková Zimolová, tel: 603404168
Dne 16. dubna 2016 se v Ústavní ulici 249 v Praze v prostorách Divadla Za Plotem (v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích) konala 1. konference o sexuologické práci s tělem. Záměrem konference bylo seznámit laickou i odbornou veřejnost s nově vznikající profesí v ČR, která má zásadní vliv na boření tabu v oblasti sexuality a přispívá výrazně ke zvýšení kvality intimního života jedinců i párů. Zároveň pomáhá najít zdravý vědomý přístup ke svému tělu a řešit otázky navazování sociálních vztahů.


Během konference byla diskutována témata týkající se celé naší společnosti. Referáty řečníků poukazovaly na své výsledky z praxe sexuologické práce s tělem. Novodobá výuka sexuality ve školách, předčasná ejakulace a regulace vzrušení, závislost na pornu, vysoká rozvodovost, nízká porodnost, intimní život žen po porodu nebo v menopauze, sexualita handicapovaných, to vše a mnoho dalších, bylo uvedeno jako témata, která se týkají většiny populace a která může tato nová profese svými přístupy a metodami řešit.
Vysoká úroveň referátů, serióznost, perfektní organizace a preciznost, zároveň velká kreativita, uvolněnost a určitá lehkost, tak by se dala shrnout první konference svého druhu u nás a zároveň také na celém světě. Profese sexological bodyworker (CSB) zapouští u nás své kořeny. A dle výborných ohlasů o ni bude stále větší zájem.


Témata konference:
Dech jako regulátor vzrušení a ejakulace u mužů (Mgr. Stella Krenčejová, CSB), Jak se osvobodit od společenských předsudků a zažívat (nejen) v sexu vášeň, radost a naplnění? (Mgr. Lucie Sitařová, CSB a Martin Plas, CSB), Orgasmická meditace v intimním vztahu (Ing. Martin Pavlík, CSB), Vaginální mapování – technika, která pomáhá ženám zvýšit kvalitu milostného života (Jana Mašková Zimolová, CSB), Tělo nezapomíná – význam práce s tělem při zpracování sexuálních traumat (Mgr. Silvie Šabacká, CSB), Představení profese CSB (Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB a Ing. Richard Vojík, CSB), Sexualita v partnerském vztahu (Dr. rer. nat. Markus Henniger, CSB), Závislost na pornografii (Peter Illík, CSB), Novodobá sexuální výchova na školách (Markéta Zika Koppová DiS., CSB), Fresh menopauza – pozitivní vliv sexological bodywork v období menopauzy (Mgr. Irena Bartošová, CSB), Sexological bodywork jako jeden z přístupů k celostnímu uzdravení (Bc. Zdeňka Solaříková, CSB), Sexuální asistence pro handicapované (Mgr. Lucie Šídová, Vladana Augstenová, CSB), Masáž prostaty jako prevence rakoviny a celkové posílení muže (Bc. Hana Přibylová, CSB), Orgasmický porod (Mgr. Daniela Lukešová, CSB).
Jana Mašková Zimolová, tel: 603404168 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist