https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/4-vyrocni-setkani-klubu-nkc-prednaska-kateriny-falk-vedkyne-co-strili-do-diamantu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

http://www.genderaveda.cz/files/tiskova-zprava-vystava-zeny-v-nasi-vede.pdf: 4. výroční setkání Klubu NKC Přednáška Kateřiny Falk – vědkyně, co střílí do diamantů

Praha, 25. dubna 2016 – Dne 4. května 2016 se uskuteční 4. výroční setkání Klubu NKC, jehož hlavním hostkou bude letos Kateřina Falk, PhD. Ve své přednášce inspirované formátem TED Talks, který představuje myšlenky, které stojí za rozšíření, se mimo jiné dozvíte, proč Kateřina Falk ráda střílí do diamantů, jak se rodí úspěšná vědkyně, jaké jsou praktické rady pro začínající vědkyně a vědce, jak si splnit sen na poli vědy a také třeba, zda existuje ve vědě zábava.
„Strašně mě naštvalo, když náš fyzikář oznámil třídě, že holkám prostě fyzika nepůjde, ale „společně to zvládneme“. Já jsem zpozorněla, proč by mi to jako nešlo. Takže jsem se na první dvě písemky naučila sama doma. Pak za mnou začaly chodit holky, že chtějí doučit fyziku a že chtějí taky jedničky,“ vzpomíná na studijní začátky Kateřina Falk v rozhovoru pro pro NKC - gender a věda z roku 2015.
V diskusi, která bude následovat po přednášce, se budeme věnovat jak sdílení osobních zkušeností a individuálním strategiím, tak i tomu, jak dnes fungují samotné vysokoškolské a výzkumné instituce, které nastavují podmínky pro profesní uplatnění a kariérní postup vědkyň a vědců.
Přijďte si 4. května poslechnout Kateřinu Falk a zapojit se s námi do diskuze do zasedací místnosti Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, v.v.i., Za Slovankou 1782/3, Praha 8. Začátek v 17:30 hod.
Po diskuzi bude následovat neformální část večera. Občerstvení zajištěno.
Setkání je otevřené i pro novináře.
V případě zájmu o rozhovor či jakých jiných dotazů kontaktujte prosím Michaelu Trtíkovou Vojtkovou na emailu michaela.vojtkova@soc.cas.cz nebo telefonicky 777 068 338.
Naděžda Straková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist