Karel Smetana "> Do Sbírky potravin se zapojí více než 180 obchodů Tesco po celé ČR a také Tesco Online nákupy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-sbirky-potravin-se-zapoji-vice-nez-180-obchodu-tesco-po-cele-cr-a-take-tesco-online-nakupy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Do Sbírky potravin se zapojí více než 180 obchodů Tesco po celé ČR a také Tesco Online nákupy

11. dubna 2024 |
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
Tesco se opět připojuje k jarní Sbírce potravin, která se koná již tuto sobotu 13. dubna. Do sbírky se zapojí jak všechny prodejny Tesco po celé ČR, tak i Tesco Online nákupy. Online sbírka bude probíhat v termínu od 9. do 23. dubna. K dispozici budou také předpřipravené balíčky pro rychlý a pohodlný příspěvek.

Sbírku potravin spolupořádá Česká federace potravinových bank a jejím cílem je poskytnout základní potraviny a drogerii lidem, kteří se ocitli v obtížné situaci a nemohu si nákup dovolit.

„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách bohužel stále narůstá, jsem proto moc ráda, že se do sbírky zapojí nejen všechny obchody Tesco, ale i Tesco Online nákupy,“ uvádí Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika. „Minulý rok se v prodejnách Tesco vybralo během jarní a podzimní sbírky 175 tun potravin. Ráda bych poděkovala našim zákazníkům za štědrost, kterou projevují během sbírek. Zároveň bych ocenila práci všech kolegů na prodejnách i dobrovolníků, bez kterých by toto nebylo možné,“ doplňuje.

Vedle již tradiční účasti v jarní a podzimní Sbírce potravin Tesco každý den daruje potravinové přebytky místním charitativním organizacím ze svých prodejen a distribučního centra.

V den sbírky mohou zákazníci ve vybraných prodejnách Tesco zakoupit u pokladen předpřipravené balíčky v hodnotě 199 Kč. Složení balíčků velmi pečlivě vybíralo Tesco ve spolupráci s Potravinovými bankami, aby co nejlépe odpovídalo potřebám lidí v nouzi. Obsahují například rýži, dětskou krupičku, těstoviny, omáčky na těstoviny, paštiky, polévky atd. Zákazníci ve všech prodejnách budou moci darovat i konkrétní trvanlivé potraviny a drogerii. Nakoupené zboží předají dobrovolníkům na speciálních sběrných místech za pokladnami.

Do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. Pomáhat budou například organizace Zajíček na koni, R-Mosty, Luma nebo Centrum seniorů Mělník.

Pro ty, kteří preferují online nákupy, je k dispozici možnost přispět do sbírky přes Tesco Online nákupy až do 23. dubna. Zákazníci z pohodlí svého domova mohou vybírat mezi třemi druhy Balíčků pomoci: Základní balíček pomoci za 100 Kč, Velký balíček pomoci za 300 Kč a Balíček pomoci do domácnosti za 150 Kč.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist