https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/europoslanci-ods-navrhujeme-omezit-zdrazeni-tepla-a-energii-ktere-zpusobi-evropsky-green-deal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Europoslanci ODS: Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí evropský Green Deal

15. ledna 2020 | ODS
​​​​​​​Prudké zdražení nákladů na bydlení a cestování, ať už jde o elektřinu, topení nebo letní dovolenou. Ohrožení českého ocelářství nebo ztráta desetitisíců vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Takové by mohly být dopady tzv. Green Deal, pokud by se řídil představami většiny europoslanců. Ti ve středu schválili balík svých požadavků na to, jak má přechod na bezuhlíkovou ekonomiku vypadat.

„Řada návrhů, které Green Deal obsahuje, je správná a pomohou zachovat biodiverzitu, zvýšit schopnost krajiny zadržovat vodu nebo bránit erozi půdy. V řadě opatření však Evropský parlament zachází do extrémních pozic, které budou stát stovky miliard eur, což zaplatí občané v cenách energie, např. tepla a elektřiny. Navrhl jsem proto několik pozměňovacích návrhů, které by měly zohlednit specifickou pozici např. dodavatelů tepla, což se týká hlavně obyvatel měst,“ uvedl Alexandr Vondra, europoslanec a koordinátor frakce ECR ve výboru pro životní prostředí.

„Snaha EU o dramatické omezení skleníkových plynů dopadne na ČR velmi brzy. To si uvědomuje i Komise, a proto přišla s návrhem na zřízení několika fondů (např. fond pro spravedlivou transformaci). Cílem je pomoci regionům překonat dopady transformace ekonomiky na zcela jiné oblasti a obory. V této chvíli je zapotřebí, aby problematiku začala řešit naše vláda v čele s premiérem. Parametry musíme nastavit tak, aby nedošlo k ohrožení pracovních míst a co nejvíce se podařilo omezit negativní dopady na naše občany,“ dodal europoslanec Evžen Tošenovský.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist