https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/europoslanci-vrecionova-a-pospisil-vyzvali-agrobarona-jandejska-ke-zverejneni-zaberu-z-jeho-chovu-kvuli-tyrani-zvirat.at-je
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS a TOP 09: Europoslanci Vrecionová a Pospíšil vyzvali agrobarona Jandejska ke zveřejnění záběrů z jeho chovů kvůli týrání zvířat. Ať je transparentní, nebo odstoupí z eurovoleb!

13. května 2024 | ODS a TOP 09
Europoslanci Veronika Vrecionová a Jiří Pospíšil reagují na informace o možném týrání zvířat ve společnosti RABBIT CZ a.s. politika a agrobarona Zdeňka Jandejska, které přinesl portál Seznam Zprávy. Chtějí se veřejně zastat spolku OBRAZ – Obránci zvířat a jejich kampaně „Za lepší život zvířat”.

Minulý týden rozhodl Krajský soud v Českých Budějovicích předběžným rozhodnutím o zákazu publikování fotografického a videomateriálu, který v podniku RABBIT Trhový Štěpánov a.s. natočili investigativní bojovníci za práva zvířat ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Pravda o tomto šíleném byznysu bolí. Všichni, kteří tyto záběry měli možnost před stáhnutím tohoto materiálu vidět, musí být šokováni z podmínek, ve kterých žijí kuřata, která končí na pultech českých supermarketů, například v síti Albert.

Hlavní protagonista a dnes politik Zdeněk Jandejsek, majitel drůbežárny RABBIT, se obrátil na soud, aby kampaň zastavil a ten mu vyhověl.

„My jsme ale přesvědčeni, že veřejnost má právo vědět, za jakých podmínek se chová drůbež a jak šíleně u toho trpí. Osvěta je základ, protože chceme-li zlepšit podmínky hospodářských zvířat, musíme ukázat, co se děje za zdmi agrobarona a politika Jandejska,” zdůrazňuje europoslanec a náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09).

Politik musí být transparentní i ve svém byznysovém životě, musí pro něj platit přísnější pravidla než pro běžného občana.

„Proto Vás, pane Jandejsku, vyzýváme: jako politik buďte transparentní a sám dokažte, že na Vašich farmách netrpí kuřata zbytečnou bolestí, nedusí se v temných halách, nemají popáleniny z vlastních výkalů a že českým spotřebitelům nedodáváte znetvořená rychlokuřata, která za svůj krátký život nikdy nevidí denní světlo,” uvádí europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS).

Plně respektujeme právo každého v této zemi na soukromé vlastnictví a nijak nepodporujeme jeho narušování a nijak se nesnažíme zpochybnit samotné rozhodnutí nezávislého soudu.

„A tímto také vyzývám předsedkyni komunistické strany Kateřinu Konečnou, aby začala tuto situaci na své kandidátce do evropských voleb řešit a případně pana Jandejska ze své kandidátky sama stáhla,” dodává dále Veronika Vrecionová (ODS).

Jedním z funkčních opatření by mohlo být zavedení povinného kamerového systému v halách. Oba europoslanci potvrdili, že se o jeho zavedení budou zasazovat.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist