https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-kampan-proti-nenavistnym-projevum-byla-spustena-umlcnenavist
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Multikulturní centrum Praha: Evropská kampaň proti nenávistným projevům byla spuštěna! #umlčnenávist

21. března 2016 | Multikulturní centrum Praha
Autor: Andrea Svobodová, tel: 296 325 345
Ačkoliv se internetová média a sociální sítě staly úrodnou půdou pro šíření xenofobie, islamofobie a rasistických diskurzů, nebyl tento jev na evropské úrovni doposud systematicky sledován. Iniciativa "Umlč nenávist!” je propagována ve čtyřech evropských zemích (Belgie, Česká republika, Německo a Itálie) v rámci evropského projektu "BRICkS - Stop nenávistným projevům: budování respektu v online prostředí” a mimo jiné zahrnuje prezentaci studií o výskytu a regulaci nenávistných projevů v prostředí internetové žurnalistiky. Studie předkládaná českým partnerem projektu, kterým je Multikulturní centrum Praha, nese název „Nenávistné projevy v online prostředí-internetové diskuze v Česku“.

Multikulturní centrum Praha v rámci této kampaně dále připravilo komentovanou procházku Prahou na téma “Rasově motivované vraždy českého postsocialismu“ a hraný videoklip, jehož snahou je poukázat na dopady nenávistného komentování na internetu.

Odkaz na kampaň najdete zde: http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/umlc-nenavist-zme-jazyk-zmenis-svet


Spolufinancováno programem Fundamental Rights and Citizenship Evropské unie.
Andrea Svobodová, tel: 296 325 345 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist