Jakub Fabík "> FSC ČR bude na Oslavách lesa v Olomouci. Přijďte si zahrát naši lesní hru! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fsc-cr-bude-na-oslavach-lesa-v-olomouci.prijdte-si-zahrat-nasi-lesni-hru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

FSC ČR: FSC ČR bude na Oslavách lesa v Olomouci. Přijďte si zahrát naši lesní hru!

6. října 2021 | FSC ČR
Autor: Jakub Fabík, tel: 724 061 362
Jak můžeme v lesích hospodařit přírodě blízce? A jak je nejlépe připravit na klimatickou změnu? O těchto a dalších tématech, která souvisí s šetrným lesním hospodařením, bude FSC ČR mluvit s návštěvníky letošních Oslav lesa v Olomouci. Každoroční festival s lesní tématikou se odehraje 15. a 16. října v parku výstaviště Flóra a letos na něm bude možné zavítat také na stanoviště FSC ČR. Návštěvníci si u něj budou moci zahrát lesní hru FSC, díky které se naučí základní principy přírodě blízkého hospodaření, vymalovat si lesní omalovánky nebo promluvit o čemkoli, co je zajímá o organizaci FSC či šetrném lesním hospodaření. V pátek bude areál otevřen žákům škol a mateřských školek, pro veřejnost bude určen sobotní program od 10:00 do 16:00. Stánek FSC ČR bude možné navštívit během obou festivalových dnů.

FSC ČR se dlouhodobě věnuje rozšiřování povědomí o přírodě blízkém lesním hospodaření prostřednictvím osobního setkávání s veřejností při tzv. roadshows. V minulých letech tak bylo možné zastavit se u stánku FSC například před obchodními domy Hornbach a IKEA v Praze, Brně, Plzni či Ostravě nebo třeba také na Stromových slavnostech ve Zlíně. Letos poprvé přiveze FSC ČR svou roadshow také na olomoucké Oslavy lesa. „Jsem moc rád, že máme letos na podzim možnost se po složitém loňském roce opět setkat s lidmi osobně. Především těm nejmladším chceme zábavnou formou ukázat, jak lze v lese hospodařit, aby to bylo v souladu s přírodou a zároveň abychom si z něj mohli brát dřevo, ze kterého můžeme vyrábět užitečné a krásné výrobky,“ doplnil ředitel FSC ČR Tomáš Duda.

Přírodě blízké lesní hospodaření, které FSC ČR podporuje už bezmála 20 let, využívá přirozených procesů v lese a vytváří tak odolnější porosty s vyváženou druhovou skladbou. V současné době je tento typ hospodaření považován za jeden z nejlepších způsobů přípravy lesů na klimatické změny. Pomoci českým lesům ale může úplně každý, i když není lesník. Například dodržováním tzv. Zeleného desatera , které pro širokou veřejnost připravilo FSC ČR.

FSC ČR letos propagovalo přírodě blízké lesnictví také prostřednictvím nového seriálu „Mysli na lesy“, ve kterém se v roli průvodce představil zpěvák a herec Tomáš Klus. Ten v seriálu přímo v lesích mluví s českými lesníky a vědci o tom, proč je nutné, abychom změnili náš přístup k pěstování lesů, pokud chceme, aby byly i v budoucnu zdravé a odolné vůči vlivům klimatických změn. Všechny díly seriálu jsou dostupné na oficiální webové stránce seriálu a na sociálních sítích Youtube , Facebook a Instagram .

Oslavy lesa na Floře se budou letos konat již po jedenácté. Kromě kvízů a her s lesní tématikou si budou moci návštěvníci prohlédnout práci uměleckých řezbářů, sochařů s motorovou pilou nebo třeba sokolníků. První den Oslav, tedy pátek 15. října, bude určený pro žáky škol a mateřských školek. Program pro veřejnost odstartuje v sobotu 16. října v 10:00 a bude trvat až do 16:00.


O FSC ČR

Základní ideou mezinárodní organizace FSC (Forest Stewardship Council) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené světové lesy. Proto FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky. Logo FSC na výrobku pak znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.

Národní kancelář FSC ČR již více než deset let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Jedním z cílů FSC ČR je také informování a vzdělávání o odpovědné spotřebě a možnostech podpory šetrného a přírodě blízkého hospodaření v lesích. Další informace také na: www.czechfsc.cz a http://www.myslinalesy.cz/.


Kontakt:
Ing. Tomáš Duda, ředitel FSC ČR, tel.: 737 406 093, e-mail: tomas.duda@czechfsc.cz
Jakub Fabík, tel: 724 061 362
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist