Filip Trdla "> Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecky-kraj-spojeni-mezi-rumburkem-a-prahou-zajisti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

2. prosince 2021 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny.

„Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Za zajištění dopravy po území Šluknovského výběžku je odpovědný Ústecký kraj, se kterým nastalou situaci Liberecký kraj nyní řeší. „Připravili jsme návrh upraveného jízdního řádu pro kolegy z Ústeckého kraje a nyní bude tedy záležet na nich, jaký zvolí další postup z hlediska smluvního zajištění výkonů,“ doplnil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Společnost Quick Bus ukončila k 29. listopadu přímou autobusovou linku, která spojuje Šluknovský výběžek s Prahou. Dopravce z konce viní především Liberecký kraj. Ten to ale odmítá. „Dopravce s námi ani nekomunikoval, své spoje rušil a obnovoval bez předchozího projednání s krajem. V době lockdownu bychom pro tento postup měli pochopení, ale nerozumíme tomu, proč dopravce nenavázal po obnovení dopravy na naši předchozí komunikaci. Současně ani nerozumíme tomu, proč v rámci licenčního řízení již nereagoval na nabídku společnosti KORID LK koordinovat trasu jejich linky tak, aby nebyla posuzována jako souběžná,“ vysvětlil Jan Sviták.

V příloze se nalézá jízdní řád, který na trase Rumburk – Česká Lípa – Praha platí od 12. prosince letošního roku - https://www.kraj-lbc.cz/getFile/id:1103622/Linka%20400%2C%20j%C3%ADzdn%C3%AD%20%C5%99%C3%A1d%20od%2012.%20prosince.PDF
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist