Jan Nový "> Oslavte Vánoce s Péťou, Aronem, Venoušem a dalšími obyvateli Třeboňské záchranné stanice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/oslavte-vanoce-s-petou-aronem-venousem-a-dalsimi-obyvateli-trebonske-zachranne-stanice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru, Třeboňská záchranná stanice: Oslavte Vánoce s Péťou, Aronem, Venoušem a dalšími obyvateli Třeboňské záchranné stanice

V pátek 24. 12. se v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy koná tradiční štědrodenní setkání. Děti i dospělí se mezi 10 a 15 hodinou mohou těšit na ptačí krmítkovou dílničku a setkání s krkavci Péťou a Pepínou, lišákem Áronem, srnečkem Venoušem, veverkami Hedou a Hátou i řadou dalších obyvatel stanice, kterým je možné přinést i něco na zub. Akce se koná venku, nezapomeňte se proto teple obléci!

V pátek 24. 12. se v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy koná tradiční štědrodenní setkání. Děti i dospělí se mezi 10 a 15 hodinou mohou těšit na ptačí krmítkovou dílničku a setkání s krkavci Péťou a Pepínou, lišákem Áronem, srnečkem Venoušem, veverkami Hedou a Hátou i řadou dalších obyvatel stanice, kterým je možné přinést i něco na zub. Akce se koná venku, nezapomeňte se proto teple obléci! Třeboňská záchranná stanice pečuje o zvířata z volné přírody zraněná mnohdy v důsledku lidské činnosti. Zabývá se rovněž ekologickou výchovou a osvětou nejen dětí z mateřských a základních škol, ale i široké veřejnosti. „Zima je z hlediska počtu přijímaných zvířat sice klidnějším obdobím roku, o nové případy ale není nouze ani nyní v čase předvánočním. Ne všechna zvířata se podaří navrátit zpět do volné přírody, některá u nás zůstávají natrvalo a je tak stále o koho pečovat. V poslední době k nám takto „přilétli“ například výr Jurášek, sojka Jitka či několik hrdliček zahradních, které zatím nemají jména“, líčí ošetřovatelka Klára Černá. „Na Štědrý den mezi 10:00 a 15:00 zveme všechny milovníky zvířat na tradiční setkání s Péťou & Co., s doprovodnou ptačí krmítkovou dílničkou. Obyvatelům stanice je možné donést jako dárek něco na zub, uvítáme např. ovesné vločky, ovoce, zeleninu, oříšky, kvalitní psí či kočičí konzervy a granule apod. Mimo to jsme pro naše příznivce letos připravili i speciální dárky nejen pro lidi. Potěšit své blízké a zároveň podpořit činnost stanice můžete například zakoupením poukazů na zážitkovou komentovanou prohlídku v sezóně 2022, na aktivitu „Zvířecím záchranářem na jeden den“ nebo adopcí na dálku některého z našich chlupatých či opeřených svěřenců“, říká Jan Nový. „Až do 6. ledna 2022 navíc soutěžíme v rámci Jihočeského kraje o finanční příspěvek na pořízení nových karanténních boxů pro naše pacienty v aktuální kampani „ČSOB pomáhá regionům“, zde nám lze zaslanými finančními příspěvky v jakékoliv výši rovněž účinně pomoci“, doplňuje ještě další možnost podpory ředitel stanice.
V případě nálezu živočicha, u nějž zvažujete pomoc, se můžete poradit s pracovníky Třeboňské záchranné stanice na čísle +420 384 722 088 (automatické přesměrování na mobil). Stanici v Třeboni lze celoročně navštívit a seznámit se blíže s jejími stálými obyvateli. Více informací na webu vydry.org.
Jan Nový, tel: 420 725503563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist