https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pastvinu-divokych-koni-v-milovicich-zitra-uklidi-dobrovolnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci

8. dubna 2016 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
Další dobrovolnická akce zaměřená na úklid pastviny divokých koní se uskuteční zítra od 9:30 hodin v Milovicích. Brigádu pořádá společnost Česká krajina, která na čtyřicetihektarové pastvině chrání ohrožené druhy rostlin a živočichů prostřednictvím přirozené pastvy divokých koní a zpětně šlechtěných praturů.

„Pastvinu jsme v minulých dvou letech uklízeli opakovaně. Ale jak zvířata spásají travnaté porosty a křoviny, odkrývají další místa, kde se nacházejí černé skládky nebo nebezpečné předměty ještě z dob existence vojenského prostory jako jsou kusy želez, dráty a podobně,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Účast na úklidu již potvrdili dobrovolníci nejenom z Milovic, ale také z dalších míst Středočeského kraje, Vysočiny nebo Jižních Čech. „Chtěl bych všem, kdo nám zítra přijdou pomoci, moc poděkovat. Bez přispění dobrovolníků bychom sami pastvinu nezvládli uklidit,“ doplnil Dalibor Dostál. S úklidem budou pomáhat rovněž pracovníci Správy městských lesů Benátky nad Jizerou, kteří poskytnou potřebnou techniku a prostředky na sběr a odvoz odpadků. „Díky patří také členům vojenského klubu Military Experience, kteří v lednu z vlastní iniciativy provedli úklid druhé, stodvacetihektarové pastviny u Benátek nad Jizerou,“ navázal Dalibor Dostál.

Každý z dobrovolníků by si měl vzít vlastní rukavice, protože na pastvině budou sbírat i rezavé železo, střepy a další druhy odpadků.

Ochranářská organizace na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním dárcovské zprávy ve tvaru DMS KRAJINA na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30 korun, na péči o zvířata a rezervace jde 28,50 korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, JK Jewels, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou.
Dalibor Dostál, tel: 606 635 303 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

9.4.2016 10:29
a budou také brigádničit ti otitulovaní teoretikové z těch různých universit co se tam přiživujou na těch koních a heckově skotu ? já říkám furt že souukromník by to zvládl za mnohem méně peněz a bez mediálního humbuku.
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist