https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/projekt-o-detech-s-detmi-ratolesti-brno-ziskal-dalsi-podporu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ratolest Brno: Projekt „O dětech s dětmi“ Ratolesti Brno získal další podporu

22. června 2016 | Ratolest Brno
Autor: Mgr. Veronika Křížková, tel: +420 774 682 776
V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají.
Do této doby se do projektu zapojily téměř tři desítky klientů, se kterými sociální pracovnice intenzivně pracovaly a poskytly jim bez mála 800 kontaktů. Projekt, který získal navazující dotaci, tak bude pokračovat až do dubna 2017.

Projekt O dětech s dětmi reaguje na potřebu chránit participační práva dětí na rozhodovacích procesech především při případových konferencích, které jsou realizovány pod záštitou orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). "Případové konference mohou být nástrojem efektivní spolupráce rodiny a zainteresovaných subjektů v rámci podpůrné sítě pro ohroženou rodinu a ochrany práv jejich dětí," vysvětluje Bc. Sandra Šmídová, vedoucí SAP.
SAP pracuje na posílení informovanosti dětí a jejich rodin v oblasti dětských práv, a to jak individuální, tak skupinovou formou, včetně nácviků modelových situací.
„Z naší praxe vyplývá, že děti bývají málo zapojované do řešení témat, která se jich dotýkají. Pokud se však dětem dá dostatek času, postupně dokáží přiměřeně svému věku a vývoji formulovat svůj názor, který je nezbytný pro efektivní řešení rodinné situace,“ říká Mgr. Markéta Huková, sociální pracovnice SAP.
Díky úspěšnosti zmíněného projektu bude nadále SAP zkvalitňovat poskytované služby vzděláváním pracovnic a dalším šířením dobré praxe. Sociální pracovnice budou dalších 10 měsíců doprovázet klienty při řešení jejich obtížné životní situace, která má často velký dopad na děti a to díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. www.eeagrants.org


Kontakty:

Mgr. Veronika Křížková, PR a média, veronika.krizkova@ratolest.cz; 774 682 776
Bc. Sandra Šmídová, DiS., vedoucí Sociálně aktivizačního programu; sandra.smidova@ratolest.cz; 608 563 977
Mgr. Veronika Křížková, tel: 420 774 682 776 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist