Tomáš Popp "> Tisková zpráva: VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-voda-zelen-mesto-clovek-komentovane-vychazky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Tisková zpráva: VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky

16. září 2021 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Tomáš Popp, tel: 777 239 808
S každým rokem stále intenzivněji zažíváme reálné dopady klimatických změn v podobě extremity počasí. Jaké jsou příčiny, důsledky a možná řešení v podobě zeleno-modré infrastruktury se dozvíte nad konkrétními příklady během komentovaných vycházek ve dnech 18., 19., 21. a 23. září 2021.

„Sraz je vždy v 17h u Lochotínského pavilonku. Trasa všech termínů / vycházek, je shodná. Prohlédneme si přilehlý park se systémem srážkových tůní, probereme nad ním budovanou retenční nádrž a navštívíme i zelenou střechu ve FN Lochotín“, uvádí Václav Čubr, DiS. ze sdružení ENVIC, který bude vycházkami provázet.

A dodává: „Ať už jsou současné klimatické změny přirozeným planetárním dějem, vyústěním lidské činnosti, či kombinací obojího, nepříjemné dopady toho všeho reálně zažíváme – doslova na vlastní kůži. Problémům je dobré předcházet, nyní se už ale musíme i adaptovat. A tím předcházet problémům dalším. Na vycházce se na věc nad reálnými příklady pokusíme nahlédnout v širších souvislostech, z pohledu různých oborů, včetně sociálně-psychologického hlediska. Nahlédneme i do problematiky péče o zeleň, neboť tu ve městě k jeho dobrému fungování a ke kvalitě našeho života opravdu potřebujeme. Dotkneme se i problematiky ošetřování velkých stromů“, uzavírá Václav Čubr.

Na vycházce uvidíte řadu vzorků, např. materiály, z nichž se budují zelené střechy, unikátní technologii z Plzně - recyklovaný materiál k zadržení vody a ozelenění kolejových tratí i lano ke kotvení korun stromů.

Vycházky připravilo sdružení ENVIC za podpory Fondu životního prostředí města Plzně a v rámci spolupráce s Komisí životního prostředí Rady města Plzně.

Vycházky jsou zdarma a vyráží se za každého počasí. Jak pořadatelé uvádí, s deštěm bude probírané o to názornější.

Kontaktní osoba:
Václav Čubr, ENVIC
mail: vaclav.cubr@envic.cz
tel.: 608 307 436
Základní informace:
VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky

Kdy:
sobota 18. a neděle 19. září 2021 úterý 21. a čtvrtek 23. září 2021
V kolik: Začátek v 17:00, délka vycházky cca 2 hodiny.

Kde:
Sraz u Lochotínského pavilonku. Prohlídka přilehlého parku se systémem srážkových tůní a zelené střechy ve FN Lochotín. Délka trasy cca 3 km.
Účast na vycházkách je zdarma a konají se za každého počasí.
Vycházky připravilo sdružení ENVIC v rámci spolupráce s Komisí životního prostředí Rady města Plzně a za podpory Fondu životního prostředí města Plzně.
Tomáš Popp, tel: 777 239 808
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist