https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uhynul-gorili-samec-tadao.byl-nejdele-zijici-gorilou-v-cesku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari park Dvůr Králové: Uhynul gorilí samec Tadao. Byl nejdéle žijící gorilou v Česku

11. října 2021 | Safari park Dvůr Králové
Tadao byl nejdéle žijící gorilou v českých zoo. Navzdory vysokému věku hynul nečekaně, v plné síle.

Safari park zasáhla smutná zpráva. V noci ze soboty na neděli uhynul gorilí samec Tadao. Uhynul stářím - odchycen byl v 70. letech ve volné přírodě a dožil se úctyhodného věku přibližně 50 let. Byl nejdéle žijící gorilou v českých zoologických zahradách.

„Tadao byl do poslední chvíle v plné síle. Jsme zarmouceni, ale jeho důstojný odchod mu můžeme jenom závidět,“ uvedl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Případné pokračování chovu goril ve Dvoře Králové je otázkou budoucího jednání mezi safari parkem a koordinátorem evropského chovu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist