Siru Laine "> Zahraniční dobrovolníci budou renovovat rekreační chatky v Kyselce u Karlových Varů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-budou-renovovat-rekreacni-chatky-v-kyselce-u-karlovych-varu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci budou renovovat rekreační chatky v Kyselce u Karlových Varů

15. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Siru Laine, tel: +385 40 5170931

Kyselka (15.8.): Ve dnech 14. - 22.8. proběhne v Kyselce u Karlových Varů mezinárodní workcamp, na kterém se sejde skupina zahraničních dobrovolníků. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX, sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s organizací MAS Krušné hory, o. p. s. a především obcí Kyselka.

V rekreačním středisku Ontario bude letos celkem 11 účastníků renovovat pět chatek. Jejich prací bude očištění starých nátěrů zevnitř i zvenku, následná nová výmalba a povrchové ošetření chatek.

Hlavním cílem tohoto workcampu je podpora dobrovolnictví a zvýšení zapojení občanů do místního dění. Lidem z jiných kultur nechat nahlédnout do běžného života místních občanů a vzájemně se trochu poznat a sdílet své kultury. V rámci společného programu budou moci účastníci ochutnat místní kuchyni a seznámit se s historií obce a českou přírodou.

Ve svém volném čase dobrovolníci mohou využít místní sportovní areál s volejbalovým míčem, badmintonem a bazénem, mohou se projet na řece Ohři či si uspořádat grilovací večer. Nabízí se výlet do historických Karlových Varů a prohlídka vyhlášeného lázeňského města, v blízkém okolí navštívit muzeum Matonni nebo rozhlednu Bučinu.
Realizace workcampu je možná především díky zájmu o dobrovolnickou aktivitu v obci Kyselka, která leží 11 kilometrů od Karových Varů v lesnatém údolí řeky Ohře. Je protkána historií spojenou se jménem Heinrich Matonni a lázeňstvím. Workcamp obec zabezpečuje finančně, dobrovolníci jsou ubytovaní přímo v areálu Ontario, kde se zároveň starají o jejich chuťové buňky.

Místní skupina Krušné hory (MAS Krušné hory) se zaměřuje na podporu a rozvoj regionu především prostřednictvím různých dotačních titulů, věnuje se podpoře vzdělávání, ve své činnosti propojuje různé zájmové skupiny, připravuje a zpracovává turistické brožury, nově se velmi intenzivně věnuje energetice.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.Ilustrační fotografie:

https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Siru Laine, tel: 385 40 5170931
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist