Zuzana Matějčková "> Zahraniční dobrovolníci přijedou obnovit veselský zámek - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-prijedou-obnovit-veselsky-zamek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci přijedou obnovit veselský zámek

(Veselí nad Úhlavou 28.7.):  Ve dnech 6. - 20. 8. proběhne ve Veselí nad Úhlavou tzv. “workcamp”, na kterém se sejdou lidé ze všech koutů světa, aby společně obnovili hlavní historickou stavbu města. Projekt je realizován díky spolupráci místního sdružení Pevnost Veselí a neziskové organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Skupina deseti dobrovolníků pocházejících z různých oblastí Evropy je připravena ponořit se do probíhající obnovy veselského zámku. Jejich úsilí přispěje k postupné obnově zámku, zahrnující celou řadu úkolů. Dobrovolníci se budou podílet na zvelebování exteriérů i interiérů zámku. Půjde o výstavbu a údržbu dřevěného plotu, pečlivou úpravu zeleně obklopující hradní zdi a vybudování zámeckého parku. Práce dobrovolníků jim poskytuje neocenitelnou příležitost získat široké spektrum praktických dovedností a zkušeností.
Mimo rámec svých náročných povinností na hradě si účastníci workcampu zpestří odpoledne volným časem a dobrodružstvím. Místní lomy je lákají k osvěžujícímu koupání, zatímco malebné okolí vybízí k nenáročným výletům. Vedoucí workcampu navíc promyšleně připravili stmelovací hry, které podporují přátelství a zábavu mezi účastníky. Dobrovolníci navíc budou mít možnost ochutnat autentické pokrmy z domovských zemí ostatních účastníků, což jim umožní obohacující pohled na rozmanité kultury a tradice. Zvláštní příslib představují víkendy, které jsou vyhrazeny pro vzrušující výlety do krásné šumavské přírody nebo do nedalekých půvabných měst, jako jsou Klatovy a Plzeň.
Poslání spolku Pevnost Veselí, založeného v roce 2014, se točí kolem zachování a zpřístupnění hradu veřejnosti. Zaměřují se na obnovu majestátnosti zámku Veselí nad Úhlavou, aby se stal centrem kulturních, společenských a vzdělávacích aktivit.
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC)  a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-escacr3-veseli-castle/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist