Akcelerační program Impact Hubu Climate Challenge se přejmenuje na ClimAccelerator a míří do zahraničí
„Klimatická krize je pravděpodobně největší globální problém, kterému jsme jako lidstvo kdy čelili. A nám se teď nabízí obrovská příležitost, jak posunout inovace a konkurenceschopnost Česka z ne příliš lichotivých míst globálních žebříčků. Proto je pro mě osobně i pro Impact Hub ClimAccelerator zcela zásadní. Můžeme konkrétně přispět k řešení a rozvoji českého i mezinárodního inovačního ekosystému,” hodnotí novou spolupráci Petr Vítek, jeden ze zakladatelů sítě Impact Hub a nadačního fondu Tilia Impact Ventures.
O tom, že jsou v ČR environmentálně zaměřené projekty, které mají mezinárodní potenciál, přitom není pochyb. Stejně tak, jako se před mezinárodní porotu a dopadové investory pod záštitou Impact Hubu postavili v prosinci zakladatelé rozšiřujících se projektů Opravárna.cz a Rekola, excelují také například bývalí účastníci programu Climate Challenge Forsage, Ebuu a CYRKL. Ebuu se dostalo z mínusu do černých čísel a otevřelo první obchod, Forsage rozšířilo aktivity a kromě prodeje včelích senzorů řeší i osvětu a založení neziskovky. Digitální odpadové tržiště CYRKL získalo s přispěním programu Climate Challenge pětimilionovou investici a propojila už 1700 firem po celém světě. Ušetřila přes 53 tisíc tun CO2 a spolupracuje i s takovými firmami jako Škoda Auto, Strabag, Skanska, Lidl nebo IKEA.
„V průběhu ClimAccelerator na účastníky čekají workshopy, individuální práce s mentory, odborné konzultace i mastermind skupiny. K tomu teď ale lze přičíst i možnost rozvíjet se pod hlavičkou evropského leadera s unikátní komunitou. A finanční podpora v řádech tisíců EUR pro vybrané projekty v rané fázi se taky počítá. Enviromentálně zaměřené projekty mohou zasílat své přihlášky do 27. dubna,” říká Lenka Krákorová, programová manažerka ClimAcceleratoru.
reklama