https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/alixpartners-elektromobily-by-do-roku-2028-mohly-ziskat-tretinovy-podil-na-trhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Elektromobily by do roku 2028 mohly získat třetinový podíl na trhu, uvádí AlixPartners

24.6.2022 01:09 | DETROIT (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Podíl elektromobilů na globálním prodeji aut by se díky růstu poptávky na většině velkých trhů mohl do roku 2028 vyšplhat na 33 procent. Předpověděla to poradenská společnost AlixPartners. Dodala, že do roku 2035 by tento podíl mohl vystoupit na 54 procent. V loňském roce činil podíl elektromobilů na globálním trhu s automobily necelých osm procent a v letošním prvním čtvrtletí necelých deset procent, napsala agentura Reuters.
 

Podle společnosti AlixPartners se předpokládá, že automobilky a jejich dodavatelé v letech 2022 až 2026 investují do elektromobilů a baterií minimálně 526 miliard dolarů (přes 12 bilionů Kč).

Mark Wakefield z firmy AlixPartners uvedl, že přechod automobilového průmyslu od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům si vyžádá "drastické změny", a to nejen u továren a pracovníků, ale v celém pojetí práce. Upozornil rovněž, že náklady na suroviny jsou u elektromobilů více než dvojnásobné ve srovnání s auty se spalovacím motorem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

24.6.2022 05:10
Dobrovolně, nebo povinně ?
!
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

24.6.2022 06:40 Reaguje na smějící se bestie
Ani jedno, ani druhé. To jsou pouze vlhké sny některých lidí. Na takovou záplavu elektromobilů není připravená rozvodná síť a kromě toho díky rostoucí spotřebě vzácných kovů vystřelí jejich ceny do atronomických výšin, čímž budou tato auta pro naprostou většinu lidí ekonomicky nepřijatelná. Zřejmě se tak ocitneme ve stejné situaci jako je Kuba, kde se neustále provozují a opravují americká auta stará několik desítek let.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

24.6.2022 12:37 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Ona to je dobrá otázka. Restrikce na spalováky povedou ke snížení celkového počtu prodaných automobilů a díky tomu nemusí u e-mobilů až tak růst počet prodaných kusů, aby se ten jejich podíl na trhu citelně zvyšoval. Všimněte si, že je řeč o podílu na trhu ... tedy počet prodaných nových vozů ... ne podíl na provozovaných. Takže se to s tím vaším scénářem z Kuby nevylučuje.

I když to nám může bejt jedno, v EU ty ojetiny zakážou:-))).

Nicméně třeba v USA su na to zvědavej ... Také tržní podíl elektromobilů z celkového objemu prodaných aut v USA se navyšuje. Ještě v roce 2019 činil pouze 1,4 procenta, za rok 2020 to bylo 1,8 a nyní již vystoupal na 2,5 procento. ...

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tesla-ma-na-prodejich-elektromobilu-v-usa-dvoutretinovy-podil/2077459

Je fakt, že ta prognóza vlastně přesně kopíruje Bidenův plán, ale mám pocit, že tomu nevěří ani on sám.
Odpovědět
AN

Aleš Nebáznivý

24.6.2022 06:37
My ty elektrošroty prostě prosadíme, i kdybychom měli vydrancovat celou zeměkouli.
Odpovědět
PB

Petr Blažek

24.6.2022 16:08
Ten kdo vydá takové prohlášení žije ve vlastním světě a snad se nedívá ani z okna ven. Jinak by mu bylo jasné, že i kdyby tolik aut vyrobili tak je nebude čím nakrmit.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist