https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bolsonaro-zahadna-ropa-u-brazilskych-brehu-ma-kriminalni-puvod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bolsonaro: Záhadná ropa u brazilských břehů má kriminální původ

9.10.2019 00:30 | BRASÍLIA (ČTK)
Záhadné ropné skvrny, které znečistily na 1500 kilometrů severovýchodního pobřeží Brazílie, mají zřejmě kriminální původ. Bez bližších podrobností to řekl brazilský prezident Jair Bolsonaro. / Ilustrační foto
Záhadné ropné skvrny, které znečistily na 1500 kilometrů severovýchodního pobřeží Brazílie, mají zřejmě kriminální původ. Bez bližších podrobností to řekl brazilský prezident Jair Bolsonaro. / Ilustrační foto
Záhadné ropné skvrny, které znečistily na 1500 kilometrů severovýchodního pobřeží Brazílie, mají zřejmě kriminální původ. Bez bližších podrobností to včera řekl brazilský prezident Jair Bolsonaro. Uvedl také, že nechce bez důkazů obviňovat jiné země, protože by to způsobilo problémy. Uvedla to agentura Reuters.
 

Ropa se v posledních týdnech objevila na více než 100 plážích v devíti brazilských státech. Experti se domnívali, že pochází ze ztroskotaného plavidla, nicméně tuto teorii se zatím nepodařilo potvrdit. Podobný názor zopakoval Bolsonaro ještě v pondělí, včera však uvedl, že o tom okolnosti nesvědčí. Havárii nehlásila ani žádná z ropných plošin u brazilského pobřeží.

Brazilská ropná společnost Petrobras včera uvedla, že na pobřeží uklidila 133 tun ropy. Dodala, že záhadné ropné skvrny jsou zvláštní a znepokojivé. Už dříve prohlásila, že nalezená ropa nepochází podle chemické analýzy z jejích vrtů, je ale z jednoho zdroje.

Podle odborníků je tato havárie bezprecedentní a ukazuje, jak malý má Brazílie přehled o dění na moři. Podle Anny Caroliny Loboové z brazilské pobočky Světového fondu na ochranu přírody (WWF) dozor dál slábne od začátku roku, kdy Bolsonaro nastoupil do funkce. Prezident totiž opakovaně kritizuje práci neziskových organizací na ochranu přírody, stejně jako práci vládních agentur, kterým snižuje rozpočet.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

9.10.2019 17:50
Možná to tam někdo vypustil záměrně, aby poškodil současnou vládu. Takové akce už levičáci v minulosti prováděli.
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

10.10.2019 12:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Ty jsi osel Šimůnku :D
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist