https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/botanicka-zahrada-praha-v-troji-otevre-i-na-stedry-den
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Botanická zahrada Praha v Troji otevře i na Štědrý den

24.12.2022 00:17 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Botanickou zahradu Praha mohou lidé navštívit i o vánočních svátcích, a to i na Štědrý den. K vidění jsou stálozelené dřeviny či trvalky nebo nejstarší orchidej botanické zahrady ve skleníku Fata Morgana. Vinotéka sv. Kláry nabídne svařené víno a horký mošt. ČTK o tom informovala mluvčí Botanické zahrady Praha Michaela Bičíková.
 

Do pražské botanické zahrady v Troji návštěvníci mohou zavítat i na Štědrý den, a to od 09:00 do 14:00. Stejná otevírací doba bude i na silvestra. Botanická zahrada nabídne řadu stálozelených trvalek, jehličnany, stálozelené stromy a keře nebo i některé květy.

Ve skleníku Fata Morgana obnovili expozice asijských horských rostlin, kde je například nejstarší orchidej ve sbírkách botanické zahrady. Trs je více než 80 let starý a rozrostl se do více než metrové šířky. K vidění jsou i nově zasazené keříky či bylinky z asijských hor, například z Vietnamu. Novinkou jsou i vřesovcovité rostliny, unikátem jsou dva druhy rodu Aspidistra, z nichž jeden byl pro vědu popsán teprve před několika lety, a druhý na popis ještě čeká.

Vinotéka svaté Kláry bude otevřena vždy od 10:00. Na Štědrý den a na silvestra se zavře ve 14:30 a v dalších dnech standardně v 16:30. Venkovní expozice jsou až do konce února přístupné bezplatně, vstupné do skleníku Fata Morgana je 150 Kč.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist