https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceske-budejovice-chteji-vybudovat-system-na-zachytavani-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České Budějovice chtějí vybudovat systém na zachytávání vody

4.3.2020 00:18 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
České Budějovice chtějí v horizontu několika let vybudovat systém, který bude mimo jiné zachytávat dešťovou vodou. / Ilustrační foto
České Budějovice chtějí v horizontu několika let vybudovat systém, který bude mimo jiné zachytávat dešťovou vodou. / Ilustrační foto
České Budějovice chtějí v horizontu několika let vybudovat systém, který bude mimo jiné zachytávat dešťovou vodou. Město tím reaguje na klimatické změny. Novinářům to včera řekl náměstek primátora Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).
 

"Ať už na to má každý jiný názor, tak klima se mění. Všichni víme, jak tady vypadala poslední léta ve městě, kdy se zde v některých dnech nedalo vydržet, jak chřadla vegetace. Proto chceme vodu, která naprší, zadržovat a následně využívat k zavlažování," uvedl Moravec.

Město rovně hodlá podporovat výstavbu budov s využitím takzvaných zelených střech. Rostla by na nich zeleň, která by chladila objekt. "Nemusela by se pak využívat klimatizace," uvedl náměstek českobudějovického primátora.

České Budějovice chtějí, aby projekt na zachytávání dešťové vody fungoval nejpozději v roce 2024. Podle Moravce je podobný krok nevyhnutelný. "Byli jsme zvyklí na srážkové dotace, ale to se výrazně změnilo. Nyní je málo deště i málo sněhu, což se projevuje v nedostatku vody," uvedl.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist