https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cheb-ziskal-dotaci-na-upravy-zahrad-u-dvou-materskych-skol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cheb získal dotaci na úpravy zahrad u dvou mateřských škol

5.2.2023 00:30 | CHEB (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Cheb získal dotace na úpravy zahrad dvou mateřských škol, budou sloužit i pro přírodovědnou výuku. Zahrady školek v Bezručově ulici a na Divadelním náměstí získají nejen novou zeleň, ale i herní a vzdělávací prvky. Děti si také budou moci samy vyzkoušet pěstování květin nebo zeleniny. Úpravy by měly stát celkem přes milion korun, řekl ČTK místostarosta Chebu Michal Pospíšil (ODS).
 

"Oba prostory by měly být takovou rozšířenou třídou. Měly by to být edukační prostory, kde by se děti předškolního věku mohly seznámit jak s rostlinami, tak s estetikou zahrad a také by se měl rozšířit prostor pro hraní," uvedl Pospíšil.

Na vybudování edukačních zahrad získalo město evropskou dotaci z Operačního programu životního prostředí. Úpravy každé z nich přijdou zhruba na 500 000 korun, přičemž asi 350 000 na každou zahradu bude z dotací.

V minulých letech už město investovalo do úprav zahrad dalších školek ve městě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

5.2.2023 08:42
No jó, bez dotace " ani ránu "/šáhnutí na práci !
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist