Členské státy EU se shodly na odstoupení od Smlouvy o energetické chartě
31.5.2024 01:10
(ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Depositphotos
Brusel navrhl odchod od dohody v loňském roce poté, co záměr odstoupit od dohody oznámily některé členské země EU, například Německo, Francie a Polsko. EU argumentuje tím, že smlouva již neodpovídá pařížské dohodě o klimatu z roku 2015 a plánům EU na transformaci energetického průmyslu. Evropský parlament odchod do Smlouvy o energetické chartě schválil minulý měsíc.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
TS
Tonda Selektoda
31.5.2024 07:10Jinými slovy, na základě již podaných žalob si vedení EU uvědomilo, že některá její opatření, prosazovaná v rámci ideologie ochrany klimatu, můžou být v rozporu s platně uzavřenou mezinárodní smlouvou. EU za to již hrozí postih. Proto se prý členské státy EU rozhodly, z mezinárodní smlouvy o Energetické chartě vycouvat.
Kéž se jednou dočkáme i jejího vycouvání z ideologie ochrany klimatu!
Odpovědět
Kéž se jednou dočkáme i jejího vycouvání z ideologie ochrany klimatu!
VŠ
Viktor Šedivý
31.5.2024 08:12Jednomyslně ... takže naše vláda také.
Zahlédli jste někde něco jako pokus o veřejnou diskusi, zda odstoupit?
Odpovědět
Zahlédli jste někde něco jako pokus o veřejnou diskusi, zda odstoupit?
pk
pepa knotek
31.5.2024 10:00No a za dalších deset let se odstoupí od Pařížské dohody z r. 2015, přijme se jiná deklarace a tak to půjde pořád dál, nějak se existence desetitisíců úředníků v bruseli odůvodnit musí.
Odpovědět