https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ctvrt-tallinnu-zaskocila-zatoulana-medvedi-rodinka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zatoulaná medvědí rodinka zaskočila čtvrť Tallinnu

23.5.2020 00:15 | TALLINN (ČTK)
Šelmy, pravděpodobně medvědice s jedním nebo dvěma medvíďaty, byly spatřeny na lesních stezkách v Haabersti, okrajové čtvrti estonské metropole.
Šelmy, pravděpodobně medvědice s jedním nebo dvěma medvíďaty, byly spatřeny na lesních stezkách v Haabersti, okrajové čtvrti estonské metropole.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Mnohé obyvatele jedné ze čtvrtí estonského hlavního města Tallinnu odradily minulý týden od opuštění příbytků ani ne tak obavy z koronaviru jako spíš po okolí se potulující medvědí rodinka. Informovala o tom agentura AFP.
 

Šelmy, pravděpodobně medvědice s jedním nebo dvěma medvíďaty, byly spatřeny na lesních stezkách v Haabersti, okrajové čtvrti estonské metropole, už minulý čtvrtek ráno. Poté se objevily dokonce i na parkovišti u jedné z místních škol.

"Žádáme obyvatele Haabersti, aby byli opatrní..., aby drželi psy na vodítkách, a pokud spatří nějakého medvěda, aby zavolali na číslo 112," upozornili minulý pátek tallinnští záchranáři na svém facebookovém účtu. Dodali, že pokračuje pátrání po těchto zvířatech, přestože je možné, že už čtvrť opustila.

Haaberstiské úřady kvůli medvědům hned minulý čtvrtek omezily provoz na místních komunikacích, přičemž byla povolena jen veřejná doprava. Mezitím se po medvědech intenzivně pátralo, a to také za pomoci dronů, ale bez úspěchu. Lépe pak večer nepochodili ani pátrací psi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

24.5.2020 07:56
To je větší událost, než když Tallin navštívil Stalin.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist