https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/danska-zoo-chce-posilit-libido-pandiho-samce-netradicne-pomoci-moci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dánská zoo chce posílit libido pandího samce netradičně, pomocí moči

1.5.2022 00:12 | KODAŇ (ČTK)
Šance, že pandí samice zabřezne, je poměrně malá. K oplodnění totiž může dojít jen během několika dnů jednou za rok.
Šance, že pandí samice zabřezne, je poměrně malá. K oplodnění totiž může dojít jen během několika dnů jednou za rok.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zoologická zahrada v Kodani chce posílit libido samce pandy velké, kterého chová, a zvýšit tak šance na to, že se bude chtít pářit a že jeho družka přivede na svět mládě. Zvolila kvůli tomu mírně netradiční taktiku a nechala si dovézt moč dalších samců chovaných v Evropě. Tou značkuje jeho výběh, aby měl samec pocit, že má konkurenci, a začal se při námluvách více snažit. Napsala o tom agentura DPA.
 

Dánská zoo získala díky výpůjčce od Číny pár pand velkých v roce 2019. Samec pojmenovaný Sing Er zatím neprojevoval o svou družku Mao Sun příliš velký zájem. Loni se jej samice během říje snažila přesvědčit k aktivitě, on ale raději žvýkal bambus, tvrdí ředitel zoo Mads Bertelsen.

Tentokrát si chovatelé chtějí pojistit, že se medvěd bude více snažit, a ve výběhu proto pravidelně rozstřikují moč jiných pandích samců. "Je možné, že právě tohle je ta maličkost, která ho nakonec přiměje k tomu, že se bude chtít pářit," řekl Bertlesen.

Šance, že pandí samice zabřezne, je poměrně malá. K oplodnění totiž může dojít jen během několika dnů jednou za rok.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist