https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prace-na-kole-poprve-i-v-zime.-lide-to-chteli-rikaji-organizatori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do práce na kole poprvé i v zimě. Lidé to chtěli, říkají organizátoři

21.1.2019 00:15 | PRAHA (ČTK)
Lidé to prý chtěli. Ilustrační snímek.
Lidé to prý chtěli. Ilustrační snímek.
Cyklisté, běžci, chodci a koloběžkáři se mohou tento týden poprvé v zimě zapojit do celorepublikové kampaně Do práce na kole, která se jinak tradičně koná v květnu. Podle organizátorů z iniciativy Auto*Mat si o zimní variantu akce řekli sami účastníci, kteří mimo jiné chtějí dokázat, že kolo může být běžným dopravním prostředkem i více než jen pár měsíců v roce.
 

Na rozdíl od květnové akce je podle Auto*Mat lednová výzva určena pouze jednotlivcům. Ti se mohou zdarma registrovat na webu dopracenakole.cz a porovnávat tam svou výkonnost s dalšími účastníky.

Účastníci výzvy, která trvá ode dneška do neděle, mohou způsoby dopravy do práce kombinovat. Pokud jsou cyklostezky kvůli sněhu či náledí nepoužitelné a jízda po silnicích je nebezpečná, mohou kousek jet městskou hromadnou dopravou a pak dojít pěšky. Nebo mohou zkombinovat kolo a vlak. Vzhledem k tomu, že ve výzvě jde o pravidelnost, je ale třeba podle organizátorů vyrazit na kole nebo pěšky aspoň ve třech dnech.

Cestu si pak účastníci zapíšou na webu nebo pomocí propojených aplikací Urban Cyclers, Na kole Prahou, Superlife nebo Strava. Údaje zapsané o cestách pak pomůžou zjistit, kudy cyklisté v zimě jezdí a jak by bylo možné tomu přizpůsobit infrastrukturu, doplnili organizátoři.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

21.1.2019 21:12
Krásná akce, podporuji! Na značených cyklotrasách na Hlávkově mostě v Praze takhle vídám jezdit po ránu ve sněhové břečce do práce tak 1000 cyklistů denně (ten počet je +- 1000, bral jsem to jen odhadem).
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist