Ekologické organizace poukazují na překračování emisního limitu v Počeradech
"Provozovatel v minulosti opakovaně tvrdil, že dosáhnout emisního limitu bez instalace nových filtrů, je nemožné," stojí v tiskové zprávě, kterou dnes ekologické organizace zaslaly ČTK. Připomněly, že elektrárna žádá o prodloužení výjimky do roku 2027. "Pokud tedy elektrárna nějakým zázrakem nesplnila emisní limit, porušuje podmínky integrovaného povolení, že na dvou blocích do 1. července dosáhne zákonného limitu nebo zastaví provoz," míní organizace. Dodaly, že kvůli tomu podávají podnět na Českou inspekci životního prostředí. Podle nich je chování provozovatele skandální a rozhodně by neměl dostat další výjimku, o kterou žádá.
Skupina Sev.en Česká energie, jak připomněla její mluvčí, pracuje na splnění ekologických limitů na všech výrobních blocích. "Protože se však jedná o složitý a unikátní technologický proces, požádali jsme v dostatečném předstihu o prodloužení platnosti výjimky. Krajský úřad Ústeckého kraje uznal naše argumenty a výjimku nám prodloužil," řekla. "Má-li někdo obavu o kvalitu ovzduší, rozhodně není na místě. Rozptylová studie, kterou jsme přikládali k žádosti o výjimku, jasně dokazuje, že výjimka má na životní prostředí zanedbatelný či dokonce neměřitelný dopad," dodala.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (4)
Emil Bernardy
26.7.2024 09:13Zaměstnanci elektráren a konstruktéři technologií musí tyto jedince z ekotlup chápat jako toho,kdo vám na parkovišti nabourá auto.
Elektřinu bereme jako něco co si nárokujemem jako samozřejmost,nejlépe zadarno,tedy ať to platí někdo jiný,nejlépe EU,a ty kteří nám ji dodávají označujeme za ničemy.Toto předchozí režimy nedokázaly.
Co nastane,když ,město,či tato země bude jediný den bez proudu ?
Za tento příspěvek to schytám.
Jaroslav Řezáč
26.7.2024 09:56 Reaguje na Emil Bernardyono se to vnímání celkově posunulo trochu jiným směrem a to není špatně.
Odsíření hnědouhelných elektráren bylo to nejlepší co se dalo udělat a to je dobře, ale ono se tak nějak ukazuje, že z toho spalování uhlí jde i něco více než jen síra a to je už větší problém a to zrovna nemyslím jen CO2, který je zbytečný jej vypouštět.
Ono když říkám, že tomu chybí smysluplná prioritizace a řízení odklonu smysluplnými technologiemi toho, co v tom zeleném chceme udělat, aby to bylo udržitelné tak to bude zkrátka cesta ke zkáze.
Jinak popravdě každou uzavřenou uhelnou elektrárnu beru jako takový malý svátek pro všechny. Ale nedomnívám se, že restrukturalizace energetického mixu jde smysluplným a ekonomicky udržitelnou cestou.
Jinak si myslím, že po 150 letech bychom se v technologii výroby elektřiny a tepla měli skutečně posunout k něčemu jinému. Je to oblast vhodná k rekonstrukci.
Emil Bernardy
26.7.2024 15:43 Reaguje na Jaroslav ŘezáčTi ostatní jsou přidavači.