https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/farmar-nasel-po-peti-letech-zabehleho-osla-zije-se-stadem-jelenu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Farmář našel po pěti letech zaběhlého osla. Žije se stádem jelenů

30.6.2024 00:08 | Auburn (USA) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kalifornský farmář pět let postrádal svého oblíbeného osla jménem Diesel, než jej identifikoval na videu vzbuzujícím velký zájem na internetu. Osel si v nahrávce počíná jako zkušený člen stáda jelenů wapiti. Jeho majitel se rozhodl, že mu nebude bránit ve štěstí, napsal web listu The Guardian.
 

Dave Drewry s manželkou Terrie žijí na ranči poblíž kalifornského Auburnu v horské oblasti severně od Sacramenta. Když před pěti lety Diesel zmizel, prohledávali okolí a pravidelně chodili na místo, kde jej naposledy viděli. Po čase však začali ztrácet naději, že by sám přežil v divočině. Navíce se báli, že za zmizením jejich osla může být třeba puma nebo nějaká další šelma. Nedávno se však doslechli o zmíněném videu.

"Bylo to úžasné. Říkali jsme si, pane bože! Konečně jsme ho viděli. Konečně jsme věděli, že se má dobře. Žije ten nejlepší život. Je šťastný," řekla žena stanici CBS News.

Stádo jelenů wapiti s novým členem se podle lovce Maxe Fennella, který video natočil, pohybuje v oblasti ležící několik kilometrů od ranče. Drewryovi se rozhodli, že se svého osla nebudou pokoušet odchytit.

U divokého osla by to podle nich nebyla vůbec snadná práce. Osmileté zvíře, které se může dožít až 40 let, je navíc ve stádu zjevně spokojeno a na tom není třeba nic měnit, dodala Drewryová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist