https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/francie-znicila-600-kilogramu-pasovane-slonoviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Francie zničila 600 kilogramů pašované slonoviny

31.5.2018 07:03 (ČTK)
Obchod se surovou slonovinou byl ve Francii zakázán v roce 2016, ale platí stále ještě výjimka pro opracovanou slonovinu. Zákaz se postupně rozšiřuje po celém světě, vyhlásila ho dokonce i Čína, která je největším odbytištěm slonoviny kvůli jejímu využití v čínské medicíně. / Ilustrační foto slonoviny
Obchod se surovou slonovinou byl ve Francii zakázán v roce 2016, ale platí stále ještě výjimka pro opracovanou slonovinu. Zákaz se postupně rozšiřuje po celém světě, vyhlásila ho dokonce i Čína, která je největším odbytištěm slonoviny kvůli jejímu využití v čínské medicíně. / Ilustrační foto slonoviny
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Francouzské úřady včera spálily 600 kilogramů slonoviny, která byla zabavena pašerákům či jejím majitelům anebo která byla ze soukromých sbírek dobrovolně odevzdána. Likvidace se uskutečnila v Nice na jihu země ve spolupráci se sdruženími na ochranu zvířat. Měla poukázat na to, že kvůli pokračujícímu lovu za účelem získávání slonoviny jsou stále ohroženi jako druh zejména nosorožci a sloni. Informuje o tom například deník The Guardian.
 

Včerejší likvidaci předcházela osvětová kampaň, díky níž sto kilogramů slonoviny odevzdali úřadům jednotlivci. Dalších 500 kilogramů pochází ze zásob, které vytvořila policie zabavováním slonoviny nabízené po internetu či v dražbách.

"Cílem této likvidace je zajistit, aby tyto předměty, které mají komerční hodnotu, nešly vrátit na trh," poznamenali podle agentury AFP pořadatelé akce s tím, že každoročně pytláci zabijí více než 20.000 slonů v Africe.

Obchod se surovou slonovinou byl ve Francii zakázán v roce 2016, ale platí stále ještě výjimka pro opracovanou slonovinu. Zákaz se postupně rozšiřuje po celém světě, vyhlásila ho dokonce i Čína, která je největším odbytištěm slonoviny kvůli jejímu využití v čínské medicíně.
reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist