Francouzská vláda dostala už podruhé rekordní pokuty za znečištění ovzduší
"Opatření přijatá státem dodnes nezaručují, že se kvalita ovzduší zlepší natolik, aby byly co nejrychleji dodrženy limity znečištění," uvedla Státní rada. Peníze podle ní půjdou ekologickým skupinám, které podaly žalobu.
Státní rad také uvedla, že navzdory určitému zlepšení zůstávají čtyři oblasti obzvláště rizikové. Je to Toulouse, Paříž, Lyon a Aix-Marseille.
Státní rada před pěti lety vládě nařídila, aby snížila hladinu oxidu dusného a prachových mikročástic ve 13 oblastech Francie, jelikož tam kvalita vzduchu neodpovídala standardům Evropské unie. Loňská pokuta byla přitom nejvyšší, jakou kdy Státní rada úřadům vyměřila za porušení jejich vlastního nařízení. Jelikož letos dala státu dvě pokuty za deset milionů eur, dohromady jde o rekordní částku.
Francie patří mezi několik členských států Evropské unie, u kterých nejvyšší soud EU v posledních letech zjistil, že porušují unijní normy kvality ovzduší. Brusel odhaduje, že znečištění ovzduší má v Evropě každoročně na svědomí více než 400 000 předčasných úmrtí. Proto tlačí na členy EU, aby dodržovali normy, a podniká právní kroky proti těm, kteří je porušují.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (6)
Svatá Prostoto
18.10.2022 12:09A i s tímhle by se Hanzl chtěl integrovat a federalizovat.
Svatá Prostoto
18.10.2022 12:10 Reaguje na Svatá ProstotoJaroslav Řezáč
18.10.2022 12:33 Reaguje na Svatá ProstotoMiroslav Vinkler
18.10.2022 12:55Justice na rozdíl od politiků nepodléhá tak silné veřejné kontrole, soudci jsou jmenováni a nemusí se za svá rozhodnutí zodpovídat. Justice nedokáže uspokojivým způsobem nabízet své služby, přičemž však těží ze svého monopolního postavení.
Pokud soud shledá, že Zprávy IPCC jsou objektivní a opře o ně své úvahy, může už dojít hladce k předem určenému cíli.
Nebude trvat dlouho a vlámou se nám doslova do ložnice, aby zajistili blaho občanů, i když o to stát nebudeme.