https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspektori-nasli-u-chovatelky-v-kojetine-tyrane-psy-padlo-trestni-oznameni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Inspektoři našli u chovatelky v Kojetíně týrané psy, padlo trestní oznámení

14.12.2021 15:56 | PŘEROV (ČTK)
Čtyři vychrtlé psy objevili u chovatelky v Kojetíně na Přerovsku inspektoři Státní veterinární správy (SVS), kteří tam přišli prověřit podnět na možné týrání zvířat. Na místě našli také jednoho uhynulého psa. Podvyživení psi byli chovatelce odebráni a umístěni do útulků. SVS zároveň podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. ČTK to řekl mluvčí SVS Petr Majer.
 

"Na místě se v době kontroly nalézali čtyři psi. Všichni byli ve velmi špatném výživném stavu a kondici, vychrtlí se zřetelným úbytkem tělesného tuku a svalové tkáně. Psi neměli přístup ke krmivu ani vodě. Nádoby na vodu na dvoře byly prázdné, v jedné nádobě byla zmrzlá voda. Kromě čtyř živých zvířat nalezli veterinární inspektoři při kontrole také tělo jednoho čerstvě uhynulého psa," uvedl Majer.

Pokud by týraní psi zůstali v péči chovatelky, tak by se jejich zdravotní a psychický stav podle inspektorů SVS dále zhoršoval. "Proto rozhodli o okamžitém vydání zvláštního opatření s návrhem na odebrání všech čtyř psů, o němž následně neprodleně rozhodla obec s rozšířenou působností, kterou je v tomto případě Přerov. Psi byli odebrání a umístěni do útulků v Přerově a Kojetíně," dodal Majer.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (15)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

14.12.2021 18:40
Netýrejte prosím psy a řadně je krmte.Podvýživený pes není nic hezkého.Člověk ho stahne a je to samé žebro a kost a minimum masa.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

14.12.2021 18:52 Reaguje na karel krasensky
Myslíte taky někdy na něco jiného než je jídlo?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

14.12.2021 18:56 Reaguje na karel krasensky
A ještě jeden:
"Maminko, já chci na vánoce pejska."
"Nevymýšlej si, bude kapr jako obvykle."
Odpovědět
kk

karel krasensky

14.12.2021 19:25 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Něco ze života a vzpomínka z dětství.Když jsem byl prcek byval jsem u babičky.Jednou jsme koukali z domku z okna a po cestě okolo šel chlap ,který vedl tři psy.Babička miřekla tím naším nařečím-Psoř idě.Nechapal jsem tak mi to vysvětlila.Byl to nějaký chlap z vedlejší vesnice,který obchazel široké okolí a ptal se na nechtěné psy které mu lidé v té době dali a on je opravdu mordoval a žral.V dnešní době neuvěřitelné.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

15.12.2021 08:03 Reaguje na karel krasensky
Pro některé lidi je to jenom další maso. Bohužel. Jenom mě tak napadla alternativa... Ale to radši nee, aby mě nesmázli.
Odpovědět
TR

Tomáš Roman

14.12.2021 20:25
Je to smutný, že někdo má psa jen aby ho týral. To už si ho nemusel pořizovat a mohl se řezat sám. Ale musím teda přiznat, že někdy jsou ty psi fakt zmetci. Například já, kdybych zrovna v jedné chvíli neměl na sobě moje ochranné rukavice z https://www.uvex-safety.cz/cs/, tak jsem skoro bez ruky.
Odpovědět
kk

karel krasensky

14.12.2021 20:36 Reaguje na Tomáš Roman
Muže a nemusí to být třeba tak,že jde o ženu vyššího věku,která má větší zdravotní potíže a není už schopna zajistit psum potravu a péči.
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

15.12.2021 07:50 Reaguje na karel krasensky
co tady vymýšlíš za teorie ?
Odpovědět
kk

karel krasensky

15.12.2021 08:46 Reaguje na radim buffalo tobias
To bys nepochopil
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

15.12.2021 16:31 Reaguje na karel krasensky
Může a nemusí to být třeba tak, že jde o senilního muže vyššího věku, který je závislý na drogách a utratí za ně všechny své peníze, takže už nemá ekonomicky ani psychicky na to zajistit psům potravu a péči.
Prosím nezapomínejte na genderovou vyváženost. (A nevymlouvejte se, že je v populaci nižší podíl staříků než žen vyššího věku.)
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

15.12.2021 16:40 Reaguje na Majka Kletečková
Pardon, v článku se jasně píše, že šlo o chovatelku. Omlouvám se.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

15.12.2021 12:01 Reaguje na karel krasensky
Tak je má dát do útulku. Tam sice žádná hitparáda, ale furt lepší, než aby někde v bordelu chcípali hladem.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

15.12.2021 08:02 Reaguje na Tomáš Roman
Ti psí "zmetci" jsou obvykle zmetci díky přičinění člověka. Pokud je ten pes týrán, špatně krmen, tak si zafixuje, že každý člověk, který se k němu blíží, jde s úmyslem ubližovat. Já jsem už za svůj život pár psů zažil a nikdy jsem o žádném tohle zodpovědně prohlásit nemohl. Pokud má ten pes adekvátní péči a zacházení, necítí potřebu se bránit, protože v lidské, případně smíšené smečce má své místo a svoji ochranu.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

15.12.2021 16:32 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Mám podobnou zkušenost.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

15.12.2021 16:39 Reaguje na Tomáš Roman
Ani fakt, že někdy jsou psi zmetci, neopravňuje jejich chovatele, aby je trápili nebo utrápili hlady a žízní.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist