https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/izraelsky-fotograf-zverejnil-unikatni-zabery-hejna-spacku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Izraelský fotograf zveřejnil unikátní záběry hejna špačků. Zformovalo se do tvaru lžíce s kupkou cukru

4.1.2022 01:27 | JERUZALÉM (ČTK)
Izraelskému fotografovi Albertovi Kešetovi se podařilo zachytit hejno špačků zformované do tvaru lžíce s kupkou cukru. Kešet zachytil ptáky, když se vydal jednou časně ráno fotografovat do údolí řeky Jordán, informoval server BBC.
 

"Narazil jsem na hejno špačků. Zůstal jsem tam pět nebo šest hodin a pozoroval je, abych udělal dobré snímky. V jedné chvíli začali stoupat nahoru a k mému překvapení se do pěti vteřin zformovali do tvaru lžíce. Tu formaci na chvíli udrželi a pak se začala lžíce ohýbat stejně jako proslavené lžíce Uriho Gellera. Cestuji a fotografuji deset let a tenhle záběr špačků považuji za nejúžasnější," řekl Kešet.

Fotografie dal k dispozici na sociální sítě a sklidil za ně velký ohlas. Přihlásil se i Geller, který se zabývá paranormálními jevy a tvrdí, že má schopnost ohýbat lžíce silou své mysli. Kešetovy záběry považuje za "dárek ke svým 75. narozeninám", jež oslavil před několika dny.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist