https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/liberecka-zoo-ziskala-dotaci-na-stanici-pro-zabavene-selmy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Liberecká zoo získala dotaci na stanici pro zabavené šelmy

22.3.2021 11:20 | LIBEREC (ČTK)
Liberecká zoo takto v minulosti už několikrát pomohla. Naposledy to bylo v roce 2019, kdy se čtvrt roku starala o dvě bílé tygřice zabavené státem ze soukromého chovu.
Liberecká zoo takto v minulosti už několikrát pomohla. Naposledy to bylo v roce 2019, kdy se čtvrt roku starala o dvě bílé tygřice zabavené státem ze soukromého chovu.
Zdroj | ZOO Liberec
Liberecká zoo získala bezmála devítimilionovou státní dotaci na vytvoření stanice pro dočasné umístění zabavených velkých šelem. Najednou tam bude moci držet dvě zvířata. Stanici chce zahrada začít budovat ještě letos. ČTK to řekl ředitel zoo David Nejedlo.
 

Na stanici chce přeměnit takzvanou izolaci. "Občas jsme tam šelmy drželi už dříve, když jsme je potřebovali izolovat, nebo třeba po transportu, ale samozřejmě je to staré a neodpovídá dnešním normám, takže se to musí předělat," uvedl Nejedlo. Uvnitř budovy budou vyhřívané ubikace a venkovní výběh bude obehnaný betonovou zdí. "Není to pro trvalé držení šelem, ale dočasné, než se vyřeší jejich osud," dodal ředitel zahrady.

Liberecká zoo takto v minulosti už několikrát pomohla. Naposledy to bylo v roce 2019, kdy se čtvrt roku starala o dvě bílé tygřice zabavené státem ze soukromého chovu. Zahrada je tehdy dočasně umístila do svého pavilonu šelem. Místo ale pro ně měla tehdy jen díky tomu, že mláďata chovaných lvů berberských byla ještě natolik malá, že je bylo možné dočasně přemístit do uvolněné expozice mimo tento pavilon.

Liberecká zahrada je jednou ze tří organizací podpořených ze Státního fondu životního prostředí v programu určeném k vytvoření zázemí pro zabavené šelmy. Táborská zoo by z tohoto programu měla dostat 8,5 milionu korun na vytvoření chovatelských podmínek pro chladnomilné šelmy a ZO ČSOP Vlašim skoro 5,5 milionu na vybudování chovných kapacit pro rysy ostrovidy a vlky obecné.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PP

Petr Pekařík

25.3.2021 10:50
ZO ČSOP Vlašim ...odchovny pro rysy a vlky ? To je jako odchovají a pustí do přírody ? A nedělají to už ekotlupy v Polsku a Rusku levněji ?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist