https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-se-mohou-ode-dneska-zapojit-do-zarijove-casti-akce-do-prace-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé se mohou ode dneška zapojit do zářijové části akce Do práce na kole

11.9.2023 10:41 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ode dneška se lidé mohou zapojit do zářijové části akce Do práce na kole a po dva týdny se dopravovat do zaměstnání na kole, koloběžce, pěšky, na bruslích nebo třeba mohou do práce běhat. Akci pořádá spolek AutoMat.
 

Hlavní část akce Do práce na kole se tradičně koná v květnu, letos se jí zúčastnilo rekordních 25 621 lidí. Už po sedmé má ale i svoji zářijovou část, která potrvá do 24. září.

"Zářijová výzva je příležitostí šlápnout do toho na kole, pěšky nebo poklusem a pokračovat v dopravě na vlastní pohon i na podzim a poté třeba i v zimě. Nejde přitom o počet kilometrů, ale o pravidelnost, se kterou udržitelné způsoby dopravy využíváme. Každá cesta se počítá," uvedla koordinátorka výzvy Dominika Lenthárová z pořádajícího spolku AutoMat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

11.9.2023 13:45
Jsou na to nějaké dotace?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

12.9.2023 12:17
Tato akce je ideální zejména pro lidi, kteří dojíždějí do práce 50 a více kilometrů.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist