https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-ve-zduchovicich-budou-v-referendu-o-jeleni-obore-u-oblibene-vyhlidky-na-podkovu-reky-vltavy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé ve Zduchovicích budou v referendu rozhodovat o jelení oboře u oblíbené vyhlídky na podkovu řeky Vltavy

6.10.2021 00:44 | ZDUCHOVICE (ČTK)
Vyhlídka Na Altánku nabízí malebný pohled na podkovu řeky Vltavy. Někdy se také používá název Solenická podkova, podle Švagra však jde o nové pojmenování, šířící se díky internetu, které by místní nepoužili.
Vyhlídka Na Altánku nabízí malebný pohled na podkovu řeky Vltavy. Někdy se také používá název Solenická podkova, podle Švagra však jde o nové pojmenování, šířící se díky internetu, které by místní nepoužili.
Foto | Jiří Sedláček / Wikimedia Commons
Lidé ve Zduchovicích na Příbramsku budou v referendu pořádaném spolu s volbami do Sněmovny hlasovat o povolení výstavby jelení obory. Zastupitelé se ve věci nemohli shodnout. Vlastníci se zavázali, že po celý rok zachovají přístup do obory i na turisticky oblíbenou vyhlídku Na Altánku, řekl ČTK starosta Petr Švagr (nez.).
 

Odpůrcům se nelíbí, že by lesní území o rozloze zhruba 70 hektarů mělo být oploceno. Jiní lidé poukazují naopak na to, že jde o soukromý majetek, s nímž by měl mít vlastník možnost nakládat po svém.

"Máme tam v současné chvíli stavební uzávěru na to, abychom vyřešili územní plán," uvedl Švagr. K územnímu plánu je potřeba připojit stanovisko k výstavě oplocení v lesích.

Lidé budou v pátek a v sobotu v referendu odpovídat na otázku, zda souhlasí s tím, aby zastupitelstvo podniklo v samostatné působnosti obce veškerá zákonná opatření pro povolení výstavby oplocení lesních ploch v katastrálním území obce za účelem vzniku oborního chovu jelena evropského. Podmínkou je celoroční přístup do obory po nynějších komunikacích a lesních cestách vstupními branami a celoroční turistický přístup na vyhlídku Na Altánku kolem oplocení obory.

Vyhlídka Na Altánku nabízí malebný pohled na podkovu řeky Vltavy. Někdy se také používá název Solenická podkova, podle Švagra však jde o nové pojmenování, šířící se díky internetu, které by místní nepoužili. Hojně navštěvovaná je u Vltavy i vyhlídka Máj poblíž Krňan na Benešovsku.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist