https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministerstvo-posoudi-vliv-severniho-prazskeho-okruhu-na-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerstvo posoudí vliv severního Pražského okruhu na životní prostředí

17.8.2023 00:44 | PRAHA (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | ulleo / Pixabay
Ministerstvo životního prostředí posoudí vliv severozápadní části Pražského okruhu na životní prostředí. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podalo žádost o vydání stanoviska EIA pro dvě části okruhu mezi Ruzyní, Suchdolem a Uhříněvsí. Uvedl to ředitel ŘSD Radek Mátl na sociální síti X, dříve twitteru. Dvě části okruhu s číselným označením 518 a 519 by měly v budoucnu propojit dálnice D7 a D8.
 

Oba úseky měří dohromady asi 15,2 kilometru, podle nynějších odhadů by měly vyjít celkem na více než 26 miliard korun. Podle podkladových materiálů ke stavebním projektům chce ŘSD uvést oba úseky do provozu v roce 2030.

"V případě vydání kladného stanoviska EIA začnou ihned práce na zpracování dokumentace pro společné povolení (umístění a povolení stavby)," napsal dnes Mátl.

Proces od zkoumání vlivu stavby na životní prostředí (EIA) po vydání stavebního povolení podle schématu MŽP obvykle trvá 1,5 roku, v případě žaloby se může proces protáhnout o půl roku. Proces EIA zahrnuje také zkoumání dopadu samotné výstavby na životní prostředí.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. Kromě severozápadní části chybí také jihovýchodní úsek mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Ten by se měl začít stavět do konce příštího roku, první úseky v této části by mohly být v provozu do konce roku 2027. Kompletně dokončený by měl být Pražský okruh do roku 2033 spolu s celou základní dálniční sítí, jak dříve uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

17.8.2023 06:21
Ten okruh mohl mít vliv na životní prostředí už minimálně před 20roky a to tím, že by byl v provozu !
Odpovědět

Viktor Šedivý

17.8.2023 22:06
"Kompletně dokončený by měl být Pražský okruh do roku 2033"
A v roce 2035 definitivně zakážou prodávat auta.
Odpovědět
JK

Jiří Kvítek

18.8.2023 17:45
A co na tom chcete zkoumat?

Vím, co je to EIA a u takových akcí to považuji za mrhání peněz od daňových poplatníků!
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

18.8.2023 20:38
Hodnocení EIA je u takových velkých staveb automaticky povinné. A je to tak dobře.
Odpovědět

Viktor Šedivý

18.8.2023 21:25 Reaguje na Katka Pazderů
Jaký díl zpoždění ve výstavbě připadá na nápravu skutečně kritických kiksů v projektu a kolik jich "řeší" jen formální pochybení?

A konkrétně u téhle stavby to bude jen souboj několika NIMBY.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist