https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejnavstevovanejsim-turistickym-cilem-na-jihu-cech-byla-loni-zoo-hluboka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jihu Čech byla loni Zoo Hluboká

6.8.2022 00:20 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Hluboká
Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jihu Čech byla v loňském roce zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Dorazilo tam 269 600 lidí. Vyplývá to z údajů na webu tourdata agentury Czech Tourism. Druhým nejnavštěvovanějším objektem byla Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku.
 

"Loňský rok byl pro zoo co do návštěvnosti rekordní i přesto, že jsme měli několik měsíců zavřeno. V druhém pololetí roku jsme pak zaznamenali historicky vůbec nejvyšší návštěvnost a to 201 000 osob,” uvedl ředitel Zoo Hluboká Vladimír Pokorný.

Statistika vyplývá z prodeje vstupenek monitorovaných turistických cílů, kterých je v databázi za Jihočeský kraj 147. V roce 2021 se na nich zakoupením vstupenky registrovalo 2,33 milionu návštěvníků. Největší část z nich mířila do turistické oblasti Českobudějovicko. Šlo o 668 200 návštěvníků, což představuje 28,56 procenta.

"Podíl v návštěvnosti ukazuje, že oblast nabízí pestrou škálu atraktivit. Od historických památek, přes kulturní instituce po nabídku pro rodiny s dětmi a milovníky sportovních aktivit a přírody. Samostatnou kategorií je splavněná řeka Vltava, ať už se jedná o vyhlídkové plavby nebo půjčovny plavidel. Je potřeba zmínit, že velkou část návštěvníků tvoří samozřejmě turisté z okolních krajů, ale ve statistikách jsou zaznamenáni také místní obyvatelé, kteří využívají volnočasových aktivit. Budějovicko je zároveň ideálním výchozím místem pro výlety do okolí, například do Českého Krumlova nebo na Stezku korunami stromů na Lipně,” řekl ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist