https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecti-klimaticti-aktiviste-po-kritice-prerusi-akce-v-berline-a-mnichove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Němečtí klimatičtí aktivisté po kritice přeruší akce v Berlíně a Mnichově

28.11.2022 00:44 | BERLÍN (ČTK)
Němečtí klimatičtí aktivisté ze skupiny Letzte Generation (Poslední generace) nebudou do konce příštího týdne pořádat žádné protestní akce v Berlíně a Mnichově. Skupina, na kterou se snesla mohutná kritika mimo jiné za čtvrteční blokování provozu berlínského letiště, oznámila, že doufá v činy Spolkového sněmu na jeho poslední letošní schůzi.
 

Agentura DPA upozorňuje, že Spolkový sněm nezasedá jen tento týden, ale také ještě v týdnu od 12. do 16. prosince. Letzte Generation však chce protesty pozastavit do příštího týdne. Zároveň varovala, že poté by mohla protesty obnovit s ještě větší bojovností. Mezitím chce iniciativa využít čas k tomu, aby "mnoho lidí, kteří se k hnutí aktuálně připojují, řádně vycvičila a začlenila, aby opět přišlo více lidí".

Spolková vláda podle skupiny ještě může v boji proti klimatické změně konat. "Není to otázka schopnosti, ale vůle, a my můžeme jen snažně doufat, že své odpovědnosti ještě dostojí," uvedla Letzte Generation v prohlášení.

Na bojovníky proti změně klimatu se ve čtvrtek a dnes snášela ze všech stran kritika kvůli čtvrtečnímu ochromení provozu berlínského letiště. Aktivisté se dostali přes ochranný plot až na letištní plochu. Členové skupiny na téma klimatické změny často upozorňují například také svým přilepováním ke slavným obrazům.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

28.11.2022 09:35
jestli ničení kulturních děl je aktivismus, to teda nevím, co by byly teprve nepokoje v jejich podání?
aktivismus, který nese prvky terorizmu, stejně jako by někdo jiný obcházel instalace FVE a ničil je... kam tahle hloupost může zajít?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

28.11.2022 14:30
Já bych veřejnosti umožnil, myšleno legislativně, se s těmi projevy vypořádat dle vlastního uvážení a libosti, a to zcela.

Myslím, že by bylo hodně rychle po problému.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist