https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nocni-kamera-odhalila-ze-velsanovi-v-noci-uklizi-kulnu-mys-pise-bbc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Noční kamera odhalila, že Velšanovi v noci uklízí kůlnu myš, píše BBC

13.1.2024 00:08 | LONDÝN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Velšský fotograf a pošťák na penzi Rodney Holbrook řešil záhadu, kdy mu někdo v kůlně uklízel přes noc nepořádek na pracovním stole. Nastražil proto na místo kameru s nočním viděním, která odhalila, že pilnou uklízečkou je myš. Informovala o tom stanice BBC News, která na svém webu také zveřejnila video z úklidového rituálu.
 

Ten nebyl ojedinělý, podle Holbrooka se opakuje už měsíce. "Nejprve jsem si všiml, že část potravy, kterou jsem dával ptákům, končí ve starých botách, které jsem skladoval v kůlně," popsal pětasedmdesátiletý Brit.

Pracovitého hlodavce přitom na kameře zachytil, jak sbírá kolíčky na prádlo, špunty, ale i předměty větší, než je on sám, a nosí je do misky, kde je odkládá.

"V 99 případech ze 100 uklízí celou noc," dodal Holbrook s poznámkou, že je podle něj možné, že si čilý hlodavec tuto činnost užívá. Možná předměty využívá k tomu, aby si schoval oříšky, přemýšlí Velšan z města Builth Wells, kterému toto uspořádání vyhovuje.

Podobná událost se odehrála v roce 2019 v Bristolu, kdy si muž jménem Steve McKears myslel, že "se zbláznil", když se v jeho krabici s krmivem pro ptáky neustále objevovaly šroubky a kovové věci, připomněl list The Guardian. Nastražená kamera odhalila myš, jak do nádoby pilně ukládala různé kovové předměty.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist