https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pivovarsky-rybnik-v-ceskem-brode-chce-mesto-promenit-v-koupaci-biotop
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pivovarský rybník v Českém Brodě chce město proměnit v koupací biotop

12.11.2022 00:14 | ČESKÝ BROD (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Český Brod připravuje úpravy Jiráskových sadů a odbahnění Pivovarského rybníka, který je jejich součástí. Do budoucna z něj má vzniknout koupací biotop. Město chce na revitalizaci největší městské zelené plochy a odbahnění rybníka, které bude stát odhadem kolem 10 milionů korun, využít národní i evropské dotace. ČTK to řekl starosta Tomáš Klinecký (Lepší Brod).
 

"Máme hotovou studii parku i projekt na odbahnění rybníka. Momentálně hledáme vhodné dotace," řekl Klinecký. Po vyčištění a dalších úpravách má rybník sloužit na koupání, které v Českém Brodě chybí. Bývalé koupaliště nechalo město před dvěma lety zavézt. "V roce 2017 jsme vyčistili rybník ve Štolmíři, využili jsme dotace z ministerstva zemědělství," řekl Klinecký. Stejný typ dotace chce město využít i pro Pivovarský rybník. Na úpravy sadů plánuje požádat o dotace z IROP. "Tam jsou náklady odhadované na vyšší desítky milionů korun, čekáme na vhodnou výzvu," doplnil starosta.

Součástí změn v sadech bude obnovení cest a zpřístupnění břehů říčky Šembery, která parkem protéká. Doplní se například nový mobiliář a lávka na rybníce. Na jaře začalo město s obnovou některých stromů, s dobrovolníky vysadilo 30 nových, další výsadba má pokračovat.

V Českém Brodě je pět větších a několik menších parků, celkem osm hektarů zeleně. Město chce některé z nich postupně obnovit a doplnit mobiliářem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pe

Petr

12.11.2022 05:46
Koupací biotop? Co to je? Slovo biotop samostatně, tedy bez uvedení konkrétních organismů, ke kterým se vztahuje, nemá žádný význam. Je to zcela prázdné slovo.
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

12.11.2022 05:54
Jako že, ten rybník chce to město proměnit v koupací biotop? Jak se dá z města udělat koupací biotop? A rybník je kdo?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

12.11.2022 07:29 Reaguje na Katka Pazderů
Tam se zřejmě bude chodit koupat biomasa s nezbytným mobily(ářem) v ruce.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

12.11.2022 08:36 Reaguje na Karel Zvářal
1*
Odpovědět
ss

smějící se bestie

12.11.2022 06:43
Ale zní to přece hezky - světově, s dobou !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist