https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-vybuchu-indoneske-sopky-marapi-zemrelo-11-lidi-dalsi-se-pohresuji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po výbuchu indonéské sopky Marapi zemřelo 11 lidí, další se pohřešují

4.12.2023 23:59 (ČTK)
Po nedělním výbuchu indonéské sopky Marapi zemřelo nejméně 11 lidí, kteří na ni lezli. Dalších 12 se nadále pohřešuje, ale kvůli obavám o bezpečnost záchranářů bylo pátrání po nich pozastaveno. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na záchranáře.
 

V době výbuchu sopky na ostrově Sumatra, který vyslal oblak popela až do výšky tří kilometrů, bylo v oblasti kolem 75 turistů. Většině z nich se podařilo dostat do bezpečí, i když někteří z nich utrpěli popáleniny. Tři lidi našli záchranáři živé.

Při obhledávání 2891 metrů vysoké sopky, do jejíž blízkosti je nyní přístup zakázán, ale objevili také 11 těl turistů. Pátrání po zbylých bylo přerušeno kvůli dnešní erupci, i když už byla menší než ta nedělní.

Indonésie leží na takzvaném tichomořském ohnivém kruhu - geologicky nejaktivnější oblasti na Zemi, kde jsou sopečné výbuchy a zemětřesení častá. V Indonésii se nachází přibližně 130 aktivních sopek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist