https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pohyb-v-nekterych-lokalitach-beskyd-muze-byt-po-sobotni-bource-nebezpecny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pohyb v některých lokalitách Beskyd může být po sobotní bouřce nebezpečný

28.8.2023 18:11 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Zdeňka Kováříková / Ekolist.cz
Pohyb v některých částech Beskyd může být po sobotní bouřce nebezpečný. Týká se to hlavně hraničních hřebenů na polském a slovenském pomezí. V lesích je polámaných mnoho stromů, které hrozí pádem. Upozorňují na to záchranáři horské služby. V souvislosti s vysokým rizikem nedoporučují horské túry a vstup do volného terénu. ČTK to dnes řekla náčelník HS Beskydy Radan Jaškovský.
 

Jde především o hraniční hřeben mezi Českem a Slovenskem, a to v úseku Kohútka - Kasárna, Kasárna - Bílý Kříž, Bílý Kříž - Velký Polom, pak oblast trojmezí nedaleko Hrčavy a Bukovce a hraničního hřebene mezi Českem a Polskem v úseku Bahenec - Čantoryja.

"V důsledku sobotních silných bouřek s vichřicí nedoporučujeme horské túry a vstup do volného terénu z důvodu vysokého nebezpečí možného poranění," řekl náčelník. Výstraha se podle něj vztahuje také na přístupové cesty do uvedených lokalit.

Při samotné bouřce zlomené stromy v sobotu odpoledne v Beskydech vážně zranily dva turisty. Oba utrpěli těžká poranění a do nemocnic je přepravily vrtulníky letecké záchranné služby. Záchranářům zásahy komplikoval silný vítr a nepřístupný terén.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist